Artykuł sponsorowany

Jaki wybrać dywan do dziecięcego pokoju?

Jaki wybrać dywan do dziecięcego pokoju?

Urządzanie dziecięcego pokoju to nie lada wyzwanie. Nawet dla doświadczonych osób, które zajmowały się tym w przeszłości, mając więcej niż jedno dziecko, jest to zadanie trudne i wymagające. Dostosowanie pokoju do potrzeb dziecka bywa czasochłonne. Trzeba zająć się wyborem nie tylko właściwych mebli, ale także dodatków i tekstyliów. Jednym z takich elementów jest odpowiedni dywan dziecięcy. Powinien być miękki i miły dla dziecięcych stópek, a jednocześnie łatwy do czyszczenia i zachowania higieny. Czy da się znaleźć taki dywan? Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. W tekście znajdziesz wiele cennych wskazówek i praktycznych porad dotyczących dziecięcych dywanów. 

1. Jaką funkcję pełni dywan dziecięcy? 

2. Czym się kierować, wybierając dywan do pokoju dziecka? 

3. Jaki kształt dywanu wybrać? 

Jaką funkcję pełni dywan dziecięcy? 

Dywany w pokoju dziecięcym pełnią wiele różnych funkcji. A oto najpopularniejsze z nich. 

1. Podniesienie komfortu użytkowania. Dywan w pokoju malucha zapewnia miłe, komfortowe podłoże do chodzenia, leżenia i zabawy. 

2. Dywan dziecięcy zapewnia bezpieczeństwo. Zapewnia izolację termiczną od zimnej podłogi, dzięki czemu dziecko nie marznie. Miękki dywan zapewnia także bezpieczeństwo w trakcie zabawy, stanowiąc ochronę przed upadkiem na twarde podłoże. 

3. Dywan w pokoju dziecięcym pełni też funkcję ochronną w stosunku do podłogi. Dzięki temu dziecko nie porysuje podłoża samochodzikami i nie porysuje pisakami. Dywan zdecydowanie łatwiej jest wyczyścić lub wyprać. W razie trudnych plan można go też po prostu wymienić. Zabrudzona podłoga to jednak nie jest taka prosta sprawa. 

4. Dywanik dziecięcy może stanowić doskonały element dekoracyjny. Dodaje koloru i sprawia, że pokój malucha jest bardziej przytulny. 

5. Dywan w pokoju dziecka może stawić barierę akustyczną i zagłuszać głośną zabawę i tuptanie, które może przeszkadzać sąsiadom. Tę zaletę dywanów docenia się zwłaszcza w blokach. 

Czym się kierować, wybierając dywan do pokoju dziecka? 

Zastanawiasz się, czym się kierować, wybierając dywan do pokoju dziecka? Dla wielu osób podjęcie decyzji może być nie lada wyzwanie. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych opcji i modeli. Dokonując wyboru, nie można stawiać tylko na to, jak dywan prezentuje się wizualnie. Istotne są także inne parametry. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zakupiony dywan jest funkcjonalny i w pełni bezpieczny nawet dla najmłodszych pociech. Dywan powinien być przede wszystkim wykonany z odpowiedniego materiału najlepszej jakości. Wiele osób poleca dywany naturalne, wykonane na przykład z bawełny, wełny i juty. Zdecydowanie jest to dobry trop, o ile maluch nie ma skłonności do alergii. Wówczas najlepsze będą dywany dla dzieci z bezpiecznych tworzyw sztucznych. Z całą pewnością dywany do pokoju dziecięcego powinny myć bardzo miękkie i miłe w dotyku. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://sklepeureka.pl/jaki-dywan-do-pokoju-dzieciecego.  

Jaki kształt dywanu wybrać? 

Na rynku dostępne są dywany dla dzieci okrągłe i prostokątne. Jak wybrać ten najlepszy? Przede wszystkim warto zastanowić się, jak dużą powierzchnią dysponujesz. Od tego zależy, na jaki wymiary dywanu możesz sobie pozwolić. Drugą kwestią jest przeznaczenie tego przedmiotu. Jeśli dywan ma pełnić rolę głównie dekoracyjną, sprawdzi się nawet niewielki, okrągły dywanik. Jeśli z kolei chcesz wydzielić strefę dziecięcej zabawy, warto zdecydować się na obszerny, prostokątny chodnik. Zatem wybór optymalnego rozwiązania trzeba uzależnić od indywidualnych potrzeb i możliwości. 

 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy