Materiał Partnera

Jaki obraz powiesić w salonie?

Jaki obraz powiesić w salonie?

Ciekawym urozmaiceniem każdego salonu są obrazy – tego typu dekoracje pomagają stworzyć przytulną atmosferę i wprowadzają do pomieszczeń odrobinę koloru. Ich ważną zaletą jest także to, że miejsce dla nich znajdzie się również w niewielkich salonach, w których trudno byłoby zmieścić inne ozdoby, np. duże świeczniki czy figurki. Ze względu na szeroki wybór obrazów jedynym problemem może być zdecydowanie się na konkretny model.

Obrazy do nowoczesnego salonu

Podczas urządzania domu lub mieszkania wielu osobom najwięcej trudności sprawia aranżacja salonu. Właśnie w tym pomieszczeniu domownicy spędzają większość czasu oraz przyjmują gości, w związku z czym wystrój musi być zarówno funkcjonalny, jak i efektowny. Wnętrza utrzymane w stylu nowoczesnym potrzebują tylko delikatnego szlifu, który podkreśli ich wyjątkowy charakter. Dobrym pomysłem jest więc postawienie na obrazy czarno-białe lub w odcieniach szarości – takie barwy są doskonałą dekoracją jasnych ścian, świetnie wyglądają też w duecie z modnym betonem. Ilustracje mogą być jednolite albo przełamane jednym mocniejszym akcentem kolorystycznym. Intensywny żółty, głęboka czerwień czy pastelowy róż ożywią salon, ale nie przytłoczą go.

Wśród popularnych motywów do salonu prym wiodą portrety, krajobrazy miast bądź przyrody, a także ujęcia abstrakcyjne. Zwłaszcza te ostatnie stanowią idealny wybór do nowoczesnego wnętrza, w którym skomplikowane mozaiki, artystyczne gradienty czy symetryczne kompozycje mogą wyraźnie wybrzmieć i zagrać pierwsze skrzypce na tle minimalistycznego, czasem surowego wystroju – doradza pracownik sklepu Tanie Obrusy z dekoracjami i tekstyliami do domu.

Obrazy do salonów w stylu klasycznym

Salony urządzone w sposób bardziej tradycyjny (a więc pełne tekstyliów, drewnianych i tapicerowanych mebli, z wieloma drobnymi akcentami dekoracyjnymi) również można ozdobić efektownymi obrazami. W takim przypadku warto dobrać motyw i kolorystykę do innych elementów ozdobnych znajdujących się w pomieszczeniu, np. do zasłon w kwiaty będą pasować obrazy z motywami roślinnymi, przedstawiającymi pojedyncze detale (płatki, liście), bukiety w wazonach bądź kolorowe łąki. Zawsze dobrym wyborem są też ilustracje ze zwierzętami, szczególnie uchwyconymi w ruchu – galopujące konie, pływające ryby, wzbijające się do lotu ptaki to ujęcia, które intrygują i jednocześnie ożywiają każde wnętrze.

Osoby szukające niebanalnych dekoracji do salonu powinny w pierwszej kolejności zainteresować się obrazami. Nawet najstaranniej zaaranżowany pokój sprawi wrażenie bardziej przytulnego, jeśli na jego ścianach pojawią się przyciągające uwagę zdjęcia i reprodukcje.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy