Materiał Partnera

Jaki grzejnik do łazienki wybrać: klasyczny, nowoczesny czy retro?

Jaki grzejnik do łazienki wybrać: klasyczny, nowoczesny czy retro?

Podczas aranżacji łazienki najważniejsze stają się meble, armatura oraz ceramika sanitarna – dlatego też wiele osób zapomina o tym, jak dużą rolę we wnętrzach odgrywają grzejniki. Dekoracyjne, odpowiednio dobrane modele mogą bowiem całkowicie odmienić charakter pomieszczenia i podkreślić jego styl. W naszym artykule dowiesz się, jaki grzejnik najlepiej sprawdzi się w łazience: klasyczny, nowoczesny czy retro?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru grzejnika do łazienki?

Przed zakupem grzejnika warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i wymagania. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę funkcje praktyczne, a przede wszystkim moc grzejnika. Jej wartość z kolei uwarunkowana jest m.in. metrażem pomieszczenia, rozkładem drzwi i okien, rodzajem izolacji cieplnej budynku oraz obecnością innych źródeł ciepła, czyli np. ogrzewania podłogowego. Wśród najpopularniejszych rodzajów grzejników łazienkowych można wymienić modele elektryczne, wodne i wodno-elektryczne. Te zasilane energią elektryczną wyróżniają się stosunkowo niewielką mocą grzewczą, natomiast wodne, które podłączane są do systemu centralnego ogrzewania, z powodzeniem ogrzeją całe pomieszczenie. Jak mówi nam pracownik firmy Świat Łazienek XXI w., która oferuje bogaty wybór grzejników retro:

W łazienkach najczęściej instalowane są tzw. grzejniki drabinkowe, które umożliwiają wygodne suszenie ręczników oraz wypranych rzeczy, jednocześnie pozwalając na ogrzanie wnętrza – w zasadzie niezależnie od tego, czy są elektryczne, czy też wodne.

Jak dobrać grzejnik do rodzaju aranżacji?

Kolejną bardzo ważną kwestią podczas wyboru grzejnika jest jego kolor oraz styl wykonania. Pamiętaj, że modele białe nie są koniecznością! W wielu profesjonalnych salonach meblowych z powodzeniem znajdziesz grzejniki retro, których kolorystyka opiera się na barwie srebrnej, złotej, a nawet czarnej. Niektóre z nich dzięki stylizowanym na żeberka profilom grzewczym przypominają tradycyjne kaloryfery, a obecność drabinek, na których opiera się konstrukcja, czyni je wyjątkowo funkcjonalnym urządzeniem. Alternatywą dla popularnych grzejników drabinkowych mogą być także nowoczesne modele, które przybierają dekoracyjną i wyjątkowo designerską formę. Eleganckie i proste profile z pewnością sprawdzą się w każdym wnętrzu, od minimalistycznego, przez vintage, aż po industrialne. Dużą popularnością cieszą się także stojące grzejniki modułowe, które z kolei podkreślą nieoczywisty charakter wnętrza.

Grzejniki klasyczne powoli odchodzą w zapomnienie, a na ich miejsce pojawiają się urządzenia retro lub modern. Nic dziwnego – efektywnie wpływają na całościową estetykę łazienki, zachowując przy tym maksimum funkcjonalności.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy