Materiał Partnera

Jaka pompa głębinowa do domu jednorodzinnego?

Jaka pompa głębinowa do domu jednorodzinnego?

Planujesz budowę domu jednorodzinnego? A może chcesz zwiększyć pobór własnej wody na działce? Porządne pompy głębinowe to coś, czym powinieneś się zainteresować. Ale wybór odpowiedniego sprzętu i jego późniejsza obsługa to nie taka prosta sprawa, o nie. Z nami dowiesz się czegoś więcej na ten temat. Mamy nadzieję, że dzięki temu nie popełnisz błędów, które zalały już niejednego gospodarza. Gotowy?

Pompy głębinowe a pompy hydroforowe – różnice

Jak się okazuje, wiele osób myli oba pojęcia i często gęsto dochodzi z tego powodu do problemów. Otóż pompa głębinowa niezbędna jest w sytuacji, kiedy w studni wierconej istnieje możliwość czerpania wody na głębokości poniżej 8 metrów. Natomiast pompy hydroforowe (tzw. hydrofory) przydają się w chwili, gdy lustro wody znajduje się wyżej i nie wykazuje tendencji spadkowej. Innymi słowy: nie ma potrzeby schodzić głębiej pod ziemię. Dlatego sprzęt od firmy Hydro-vacuum, na przykład, można zainstalować wewnątrz budynku,

Ale uwaga – oprócz głębokości niezwykle ważne jest również precyzyjne określenie odległości, jaka dzieli punkt pompowania wody od miejsca, gdzie znajduje się jej przeznaczenie. Na działkach przy standardowych domach jednorodzinnych te odległości nie są duże, jednakże większy obszar może mieć wpływ na wydajność pompy. Chodzi między innymi o utrzymanie odpowiedniego ciśnienia cieczy. Związana z tym jest wysokość podnoszenia pompy, jak i moc silnika, która musi być kompatybilna z rurociągiem tłocznym o odpowiedniej długości... Czy już widzisz, dlaczego nie jest tak łatwo pobierać wodę na własny rachunek?

Na szczęście są takie miejsca jak sklep Watermark, w którym każdy klient otrzyma fachową poradę na temat poprawnego doboru sprzętu pod daną sytuację. Pamiętaj, że potrzeby gospodarstw zarówno domowych, jak i rolnych nigdy nie są identyczne w stosunku do sąsiada. Każda działka jest inna. Każdy dostęp do wody jest inny. W związku z tym decyzje przy instalacjach wodociągowych również muszą być inne.

A czy mają tam dobrą pompę głębinową?

Mają. Co więcej, to sklep wyspecjalizowany w obsłudze sprzętu do studni wierconych zarówno w gospodarstwach domowych, jak i zakładach przemysłowych czy małej gastronomii. To doświadczenie bowiem czyni prawdziwego eksperta, nie wiedza z katalogów wkuta na blachę. Poza tym szeroki wybór produktów pozwoli znaleźć coś w sam raz dla konkretnego właściciela domu jednorodzinnego. Zapraszamy więc na stronę https://www.sklep-watermark.pl/. Tam zostaniesz obsłużony, jak trzeba i znajdziesz pompę głębinową idealną dla twoich potrzeb.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy