Materiał Partnera

Jak zamontować baldachim do łóżeczka dziecięcego?

Jak zamontować baldachim do łóżeczka dziecięcego?

Chwilę przed pojawieniem się maluszka w domu, rodzice kompletują wyprawkę, a także urządzają pokoik dla przyszłego, małego lokatora. Na rynku dostępnych jest wiele różnych artykułów dla dzieci, co znacząco utrudnia wybór najpotrzebniejszych. Świeżo upieczeni rodzice często zastanawiają się nad montażem baldachimu do łóżeczka dziecięcego. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto zastosować baldachim, a także jak prawidłowo go zamocować.

Dlaczego warto zdecydować się na baldachim w pokoju dziecięcym?

Wielu osobom baldachim do łóżeczka może wydawać się tylko elementem dekoracyjnym. Nic bardziej mylnego! Baldachim tworzy swego rodzaju barierę ochronną, zapewniając tym samym bezpieczne i przytulne miejsce maluchowi. Ponadto zaciemnia przestrzeń wokół głowy dziecka, co gwarantuje lepsze warunki do spania i efektywnej regeneracji. Zastosowanie baldachimu do łóżeczka dziecięcego sprawia, że nie zachodzi potrzeba montażu rolet czy zawieszenia zasłon w oknach.

Poza tym to akcesorium doskonale sprawdza się w roli moskitiery szczególnie w okresie letnim. Baldachimy do łóżeczek dziecięcych zazwyczaj wykonane są z naturalnych tkanin takich jak muślin, odznaczających się dużą przewiewnością. Nie tylko zapewniają odpowiednią temperaturę, ale również skutecznie chronią przed owadami.

Jak prawidłowo zamontować baldachim do łóżeczka?

Na rynku dostępne są baldachimy, które różnią się od siebie kolorystyką, wykończeniem, tkaniną czy długością, a także kształtem. Jednak ich montaż zazwyczaj jest bardzo podobny. Dostępne baldachimy w ofercie sklepu internetowego pracowni Mama Potrafi można zamocować zarówno do sufitu, jak i do ściany.

Jak zamontować baldachim do sufitu? W tym przypadku niezbędny jest nie za duży haczyk. Jednak najpierw należy wywiercić otwór w suficie, w którym będzie można go umieścić. Gdy haczyk prawidłowo zamocowany jest w suficie, bez problemu baldachim powinien być zawieszony przy pomocy uchwytu zastosowanego w jego górnej części. To jeden z prostszych sposobów montażu tego akcesorium.

Natomiast w drugim przypadku niezbędny jest specjalny wspornik, który może być przewiercony lub przyklejony do ściany. Materiał górnej części baldachimu umieszczony jest na specjalnej obręczy stelaża, a reszta tkaniny swobodnie opada na boki łóżeczka. Zanim w pełni akcesorium będzie użytkowane, warto upewnić się, czy konstrukcja jest stabilna, a baldachim nie spada. Jak widać, montaż nie należy do skomplikowanych czynności i można sprawnie i bez problemu przymocować baldachim w wybrany sposób.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy