Artykuł sponsorowany

Jak wybrać odpowiednie ogrodzenie posesji?

Jak wybrać odpowiednie ogrodzenie posesji?

Estetyczne i bezpieczne ogrodzenie posesji to jedna z najważniejszych elementów domu wolnostojącego. Do wyboru jest wiele opcji: nowoczesne lub starodawne, metalowe lub drewniane. Warto zdecydować się na takie, którego montaż będzie dość prosty w obsłudze, a jednocześnie zapewni domownikom bezpieczeństwo. Jakie zatem ogrodzenie jest najlepsze?

Elementy, na które warto zwrócić uwagę, przy wyborze ogrodzenia

Najważniejszą funkcją ogrodzenia jest oczywiście ochrona domowników. Jednym z aspektów, który trzeba rozważyć, jest gęstość rozmieszczenia profili. W przypadku profili szeroko rozstawionych powstaje dostęp do tego, co dzieje się na ulicy. Działa to także w drugą stronę — przechodnie mają wgląd do tego, co dzieje się w ogrodzie. Taka opcja sprawdzi się zatem w okolicy mniej uczęszczanej, na przykład na wsi. Z drugiej strony ogrodzenie z gęsto rozmieszczonymi profilami gwarantują większą prywatność z mniejszą wartością estetyczną. 

Drugą kwestią jest wygląd 

Jeśli chodzi o ogrodzenia, w kwestii wyglądu dzielą się one na dwie grupy: nowoczesne i tradycyjne. Wybór jednego z nich będzie w dużej mierze zależał od stylu, w którym został zbudowany dom. Jeśli zalicza się on do nowoczesnego budownictwa, a więc ma dużo szkła i betonu, i jest utrzymany w szarościach, dużo bardziej będzie pasowało ogrodzenie metalowe, na przykład z automatyczną bramą. Jeśli zaś dom wygląda starodawnie, z dużą ilością drewnianych elementów, wtedy lepiej postawić na ogrodzenie tradycyjne ze spiczastymi wierzchołkami. 

Bez względu na to, czy zostanie wybrane ogrodzenie tradycyjne, czy nowoczesne, mogą wystąpić problemy z jego zamontowaniem. W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z doświadczonymi profesjonalistami, na przykład z firmy Big Hal, którzy działają w Tomaszowie Mazowieckim i okolicach. 

Budowa ogrodzenia a prawo

Budowę ogrodzenia reguluje Prawo budowlane. Nie potrzeba na nie pozwoleń, o ile nie przekroczy 220 cm wysokości i nie będzie się znajdować w pobliżu miejsc użyteczności publicznej. Ogrodzenie samo w sobie nie może także stwarzać zagrożenia, natomiast szerokość bramy wjazdowej musi wynosić co najmniej 240 cm. Oprócz tego ogrodzenie od frontu posesji nie może przekraczać linii rozgraniczającej od drogi.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy