Materiał Partnera

Jak wybrać krzesła do jadalni?

Jak wybrać krzesła do jadalni?

Kupując nowe krzesło trzeba wybrać odpowiedni rozmiar i materiał. W kuchni lub jadalni powinny znaleźć się meble łatwe do czyszczenia. Krzesło z podłokietnikami może nie zmieścić się pod stołem. Ergonomia jest ważna, jeśli siedzisko będzie używane przez kogoś, kto spędza dużo czasu w pozycji siedzącej. Ponadto krzesła muszą pasować do wystroju pomieszczenia i jego proporcji. Na co zwracać uwagę kupując krzesła do jadalni?

Z jakiego materiału produkuje się krzesła do jadalni?

Ramy krzeseł do jadalni najczęściej wykonane są z drewna, tworzywa sztucznego albo metalu. Te solidne i sprężyste materiały zapewniają bezpieczną i stabilną podstawę i mogą wytrzymać duże obciążenia nawet przez dłuższy czas. Wybór surowców na siedziska krzeseł do jadalni jest znacznie większy. Krzesła z litego drewna są trwałe i stabilne, a niewielkie uszkodzenia można łatwo naprawić. Jeśli podczas siedzenia robi się niewygodnie, wystarczy ułożyć poduszki. Dzięki poduszkom można także łatwo odmienić wystrój wnętrza lub dopasować krzesła do stylu jadalni.

Inaczej jest z krzesłami tapicerowanymi, na których siedzi się stabilnie i komfortowo nawet bez dodatkowych podkładek. Ze względu na różnorodność dostępnych tkanin obiciowych można stworzyć sprzęty przyciągające wzrok lub takie, które harmonijnie wtopią się w wystrój pomieszczenia. Szczególnie neutralne są szare, białe lub czarne krzesła, pasujące do każdego wystroju jadalni. Wadą krzeseł tapicerowanych jest to, że trudniej utrzymać je w czystości. Bardzo eleganckim dopełnieniem wnętrza są krzesła ze skórzanymi siedziskami. Ten trwały materiał jest łatwy w pielęgnacji. Cechy te dotyczą również sztucznej skóry, która ma przystępną cenę. Śródziemnomorski klimat wprowadzą do domu krzesła z rattanu, które są lekkie i wytrzymałe.

Jakie krzesło pasuje do wystroju jadalni?

Niezależnie od stylu, w jakim utrzymana jest jadalnia, krzesła powinny harmonijnie pasować do pomieszczenia i takich należy szukać. Coraz wygodniej kupuje się meble online. Sklepy internetowe oferują szeroki wybór, możliwość łatwej wymiany lub zwrotu i korzystne rabaty. Klienci chwalą także szybkość wysyłki oraz dogodne sposoby płatności tak, jak w sklepie 1000krzesel.pl. We wnętrzu nowoczesnym dobrze wygląda mebel o wyraźnych liniach, gładkich powierzchniach i subtelnej kolorystyce. W jadalni w modnym stylu retro sprawdzą się całkowicie odmienne meble - w krzykliwych, nasyconych kolorach i o niezwykłym kształcie, łączące klasykę z nowoczesnością. Styl skandynawski kojarzy się z prostotą, jasnymi barwami i naturalnymi materiałami. Podobne są krzesła pasujące do wystroju rustykalnego - z tym, że mile widziane w tym przypadku będą zabawne szczegóły. Wnętrza glamour są mniej popularne. W takiej jadalni idealnie wyglądają ciężkie, tapicerowane krzesła, chętnie aksamitne, w intensywnych kolorach. Z klimatem industrialnym łączą się ciemne, metalowe krzesła, o kanciastych krawędziach.

Dobierając krzesła trzeba zwrócić ponadto uwagę na ich wymiary. W przypadku krzeseł z podłokietnikami ważne jest, żeby mieściły się pod stołem. Zakłada się, że najwygodniej siedzi się wtedy, gdy siedzisko znajduje się 40 - 49 cm od podłogi i 30 cm poniżej blatu. Na jedno krzesło należy zaplanować ok. 60 cm szerokości.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy