Materiał Partnera

Jak urządzić garderobę?

Jak urządzić garderobę?

Jeśli mamy warunki na to, aby zamiast zwykłej szafy urządzić w swoim domu garderobę, nie zapomnijmy o tym, co powinno się w niej znaleźć. Oto spis najważniejszych elementów, których nie może zabraknąć w żadnej garderobie. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać idealna garderoba.

Wybieramy meble

Numerem jeden są oczywiście szafy, stelaże, szafki i półki, które służą do segregowania ubrań i uporządkowania akcesoriów. I tak należy zadbać o pojemną szafę z wieszakami na koszule, sukienki, marynarki itd. Oprócz ubrań wiszących musimy przewidzieć miejsce na półki, na których ułożymy poskładane swetry i koszulki. Najlepiej, gdy półek jest więcej, ale niższych – unikniemy w ten sposób układania ubrań w wysokie sterty. Proponujemy przeznaczyć osobny segment na kurtki i płaszcze oraz szafę z niskimi wieszakami na spodnie.

Powinniśmy przewidzieć również osobne półki na buty. Należy pamiętać przy tym, że wymagane są do tego celu półki różnej wysokości – obok zwykłych niskich butów musimy znaleźć miejsce także na wysokie, np. długie kozaki, których nie należy zginać ani łamać. Przydadzą się również specjalne wieszaki na chustki i apaszki – bez problemu znajdziemy je w sklepach – często są one ozdobne, więc nie musimy chować ich w szafie, ale potraktować jako małą wystawę.

Jedną z małych szafek przeznaczmy na czapki i rękawiczki, a otwartą półeczkę na okulary przeciwsłoneczne i drobne gadżety. Dodatkowe miejsce przyda się na torby, torebki, plecaki i walizki.

Jeśli nasza garderoba ma wystarczająco dużo miejsca, możemy wyznaczyć osobne miejsce na damską biżuterię i wieszaki na krawaty dla panów.

Podczas planowania garderoby trzymajmy się zasady, aby do najwyższych szafek odkładać rzeczy z minionego sezonu oraz te, które używamy sporadycznie. Wówczas akcesoria codziennego użytku będziemy mieli na wyciągnięcie ręki.

Pamiętajmy również, że pomocą w porządkowaniu są kosze i pudełka. Mogą posłużyć one do przechowywania pasków i bielizny.

Według własnego uznania możemy wybierać meble zamykane albo otwarte, które stworzą eksponowaną całość. W tak zorganizowanym pomieszczeniu bez wątpienia będzie niezawodna garderoba.

Wykończona garderoba – niezbędne dodatki

W garderobie nie może zabraknąć luster. Możemy je sprytnie zorganizować, kupując szafę z lustrami w drzwiach. Innym sposobem jest wyłożenie lustrem całej ściany albo dwóch sąsiadujących ze sobą, co, z praktycznej strony, pozwoli przejrzeć się w nim także z tyłu, z estetycznej zaś – powiększy pomieszczenie, stworzy efekt iluzji i rozświetli wnętrze.

Wybierzmy również porządne oświetlenie – zastosujmy żarówki LED, halogeny albo solidne lampy sufitowe. Dobre światło ułatwi funkcjonowanie w tak przygotowanej garderobie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy