Artykuł sponsorowany

Jak podgrzać wodę w basenie?

Jak podgrzać wodę w basenie?

Kąpiel w basenie postawionym we własnym ogródku to ogromna przyjemność. Taka rozrywka jest szczególnie doceniania podczas najgorętszych letnich dni. Zazwyczaj po napełnieniu zbiornika trzeba odczekać kilka dni, zanim woda nabierze optymalnej temperatury. Okazuje się jednak, że są skuteczne sposoby na przyspieszenie tego procesu. W jaki sposób można podgrzać wodę w basenie?

Podgrzewacz wody do basenu

Jednym ze sposobów na uzyskanie ciepłej wody w basenie jest napełnienie zbiornika wodą z sieci. Takie rozwiązanie jest jednak mało ekologiczne, a dolana woda szybko traci temperaturę. Dużo lepszym pomysłem okazuje się więc wykorzystanie urządzenia nazywanego podgrzewaczem wody. Ten niewielki sprzęt podłączany do basenowej pompy pozwala na podniesienie temperatury nawet do 40 °C. Koszt podgrzewacza waha się od 400 do 600 zł, zależnie od wydajności urządzenia. Może być używany zarówno w przypadku zbiorników rozporowych, jak i stelażowych. Umożliwia zoptymalizowanie temperatury wody nawet w basenach o pokaźnej pojemności, w tempie ok. 1 °C na godzinę.

Solarny podgrzewacz wody

Solarny podgrzewacz wody do basenu sprawdzi się doskonale w przypadku zbiorników o różnej wielkości. Po rozłożeniu specjalnych mat solarnych w nasłonecznionym miejscu wystarczy podłączyć je do pompy basenu. Woda przepływająca przez ich powierzchnię ogrzewa się, po czym wraca do zbiornika. W ten sposób urządzenie może ogrzać wodę nawet o 10 °C w ciągu godziny. Okazuje się więc, że solar do basenu jest znacznie bardziej wydajny niż podgrzewacz, a dodatkowo nie wymaga dostępu do energii elektrycznej. W tym przypadku jedyny koszt wiąże się z zakupem mat solarnych.

Pokrywa solarna do basenu

Pokrywa solarna stanowi świetną izolację przed utratą ciepła z basenu, jednocześnie dostarczając energię ze słońca i ogrzewając wodę. Dodatkowo pełni również funkcję zabezpieczającą, zapobiegając przedostaniu się do zbiornika zanieczyszczeń, takich jak liście czy owady. Dzięki temu woda podczas przerw w używaniu basenu pozostaje czysta. Wytrzymałe i odporne pokrywy solarne wykonane z najwyższej jakości materiałów znaleźć można w ofercie wielu sprzedawców, np. Pool & Garden Party. Takie rozwiązanie zapewnia utrzymanie wody w optymalnej temperaturze przez cały sezon wakacyjny.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy