Jak ochronić pomieszczenia przed słońcem dzięki technice osłonowej?
Podczas przebywania w budynkach jedną z najważniejszych kwestii jest komfort. A za ten w dużej mierze odpowiada panująca wewnątrz temperatura. Dyskomfort można odczuć nie tylko zimą, kiedy jest zbyt chłodno, ale także latem, wtedy może bowiem doskwierać nadmierne nasłonecznienie. Z naszego artykułu dowiesz się, jak ochronić pomieszczenia przed słońcem dzięki technice osłonowej.
Technika osłonowa - co to takiego?
Technika osłonowa to ważny element wpływający na komfort korzystania z pomieszczeń. W głównej mierze składają się na nią produkty, których zadaniem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem. Szczególnie doceniana jest ona latem, wtedy bowiem wnętrza najbardziej narażone są wysoką temperaturę. I choć wydaje się, że wystarczy montaż klimatyzacji, w wielu sytuacjach nie jest on wystarczającym rozwiązaniem. W budynkach o dużych przeszkleniach najlepiej dodatkowo zdecydować się na rolety lub refleksole, które ochronią pomieszczenia przed słońcem. W wielu sytuacjach sprawdzą się one także jako samodzielna osłona, a szczególnie docenione zostaną przez osoby, które odczuwają negatywne skutki zdrowotne związane z przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach.
Przeczytaj również: Do czego służą refleksole?
Żaluzje fasadowe czy refleksole?
Najpopularniejszymi produktami techniki osłonowej są żaluzje fasadowe i refleksole. Są one chętnie wybierane przez właścicieli firm budowlanych i deweloperów i montowane w nowo powstających budynkach. Coraz częściej decydują się na nie również osoby prywatne. Żaluzje fasadowe mają za zadanie ochronę pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem, a jednocześnie pozytywnie wpływają na wygląd budynku. O to, jakie są ich zalety, zapytaliśmy przedstawiciela firmy Sapor - producenta drzwi i okien.
Żaluzje fasadowe mają dużą przewagę nad tradycyjnymi produktami tego typu, ponieważ w znacznie większym stopniu ograniczają przenikanie promieni słonecznych. Wynika to z faktu, że montowane są na zewnątrz, dzięki czemu chronią szybę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Wykonane są najczęściej z aluminium i ocynkowanej blachy, co sprawia, że są trwałe i przez wiele lat pozwalają się cieszyć niezawodnością i trwałością konstrukcji, wyjaśnia nasz rozmówca.
Z kolei refleksole inaczej nazywane roletami ekranowymi montuje się na zewnątrz okien w dwóch wariantach – podtynkowo lub adaptacyjnie. Najczęściej tkanina znajduje się w aluminiowej kasecie, a odpowiednie prowadnice umożliwiają jej rozwinięcie. Charakteryzują się one dużą estetyką i funkcjonalnością.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana