Materiał Partnera

Jak fachowo pozbyć się przykrych zapachów z pomieszczeń

Jak fachowo pozbyć się przykrych zapachów z pomieszczeń

W pomieszczeniach przemysłowych, służbowych oraz domowych, często można spotkać się z nieprzyjemnymi zapachami. Ich źródłem może być dym papierosowy, stęchlizna lub niektóre substancje chemiczne. Takie zapachy są nie tylko uciążliwe, ale często utrudniają oddychanie. Z tego powodu tak ważne jest, aby jak najszybciej skutecznie się ich pozbyć. Podpowiadamy, w jaki sposób można tego dokonać, aby cieszyć się świeżym powietrzem w pomieszczeniu.

Ozonowanie jako najlepsza metoda na usuwanie przykrych zapachów

Do usuwania nieprzyjemnych zapachów oraz dezynfekcji pomieszczeń najczęściej wykorzystuje się ozonowanie. Jest to metoda, która wykorzystuje silnie utleniający gaz, czyli ozon. Ta substancja wykazuje skuteczne działanie niszczące drobnoustroje chorobotwórcze, neutralizuje także przykre zapachy w pomieszczeniach. Do ozonowania niezbędne jest specjalne urządzenie, czyli ozonator.

Specjaliści z firmy DS TECHNIK wyjaśniają: Aby przeprowadzić dezynfekcję metodą ozonowania, do pomieszczenia trzeba wstawić ozonator. Czas jego pracy jest uzależniony od wskazań producenta i powierzchni wnętrza. Po zakończeniu ozonowania i dokładnym przewietrzeniu można w normalnym trybie korzystać z pomieszczenia.

Pozbycie się przykrych zapachów przez ozonowanie można przeprowadzić w domu, ale także w miejscach użyteczności publicznej i szpitalach. Choć w placówkach medycznych głównym celem ozonatora jest dokładna dezynfekcja, często dochodzi w nich do rozlania substancji o nieprzyjemnej woni. Ozonowanie jest też popularne przed wprowadzeniem się do wynajmowanego mieszkania.

Najważniejsze zalety ozonowania

Wykorzystanie ozonatora pozwala na praktycznie natychmiastowe pozbycie się uciążliwych woni. Co ważne, jego zasięg obejmuje wszystkie zakamarki pomieszczeń, ale też powierzchnie, na przykład blaty.

Usuwanie przykrych zapachów tą metodą jest w pełni bezpieczne, a z pomieszczenia można korzystać bezpośrednio po jego przewietrzeniu. Choć ozonatory są dość kosztownymi urządzeniami, można je tanio wypożyczyć.

Inne zastosowania ozonowania

Ozonowanie w dzisiejszych czasach przeżywa rozkwit w związku z panującą pandemią koronawirusa. Dzięki niemu można szybko i skutecznie zdezynfekować pomieszczenie po osobie, która była zainfekowana lub miała kontakt z osobą zakażoną.

Ozonowanie można wykorzystać także do usuwania zapachów po remoncie lub pożarze. Wiele osób nie jest w stanie funkcjonować w obecności woni spalenizny lub niedawno użytej farby.

Tę metodę dezynfekcji stosuje się również do odgrzybiania klimatyzacji samochodowych oraz przewodów wentylacyjnych.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy