Jak działają nowoczesne napędy do bram wjazdowych i garażowych?
Zastanawiasz się nad wymianą bramy do garażu? A może szukasz rozwiązań do swojej bramy wjazdowej? Dzięki nowoczesnej automatyce możesz podnieść komfort swojego życia i ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie. Dobrym rozwiązaniem są np. bramy segmentowe z napędami. Warto jednak zastanowić się, jakich innowacyjnych rozwiązań automatyki do bram można oczekiwać? Chcesz wiedzieć, jak działają nowoczesne napędy do bram wjazdowych i garażowych? Sprawdź!
Nowoczesność w automatyce do bram wjazdowych i garażowych
Dzięki współczesnej automatyce otwieranie i zamykanie bram wjazdowych lub garażowych jest szybsze i prostsze. Napędy do bram we Wrocławiu mogą być montowane niezależnie od rodzaju bramy, aczkolwiek praktyczność rozwiązań warunkuje dostosowanie optymalnych mechanizmów. Wybrane komponenty urządzenia będą wykorzystane w przypadku bramy garażowej, a inne przy wjazdowej. Mimo podobnej budowy różnią się parametrami. Szukając nowoczesnych rozwiązań na ten temat, można skorzystać z kompleksowej obsługi i doradztwa firmy Michalczyk z Wrocławia. Bramy Hormann, które ma w swojej ofercie, wyróżniają się systemem przeciwprzeciążeniowym.
Sposób działania napędu do bramy garażowej i wjazdowej
Istotną funkcję pełni siłownik, ponieważ to dzięki jego pracy ramię bramy zostaje wprawione w ruch. Jest ono zamocowane do skrzydła, dzięki czemu można je popchnąć, zamknąć lub otworzyć. Ramię bramy łączy się z wózkiem poruszającym się po jednej szynie. Tutaj na znaczeniu nabierają łańcuchy i paski zębate (charakteryzujące się cichą pracą napędu). Siłownik i cały napęd są kontrolowane przez centralkę, czyli moduł sterujący, umieszczony na końcu szyny jezdnej, aczkolwiek nowoczesne napędy bram zazwyczaj mają oddzielony siłownik od modułu sterującego. To na nim widnieje panel, włącznik, wyłącznik oraz ewentualnie klawiatura do programowania. Współcześnie standardem jest wyposażenie ramienia bram lub wózków jezdnych w linki pozwalające ręcznie odblokować napęd, co jest przydatne przy zamykaniu bramy w sytuacji awarii prądu lub siłownika. Dzięki innowacji w automatyce, użytkowanie bram wjazdowych i garażowych jest wygodniejsze i bezpieczniejsze. Uruchamiany napęd za pomocą GPS w samochodzie i telefonie lub dzięki właściwie skonfigurowanemu pilotowi jest w tej chwili standardem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana