Materiał Partnera

Jak dobrać wykładzinę do pokoju dziecięcego?

Jak dobrać wykładzinę do pokoju dziecięcego?

Wykładziny dywanowe w ostatnich latach są chętnie stosowane już nie tylko do wykończenia podłóg w obiektach biurowych czy w hotelach, ale równie często sięgają po nie także właściciele prywatnych domów i mieszkań. Najczęściej wykładziny dywanowe umieszczają oni w sypialni oraz w pokoju dziecięcym. W naszym artykule skupimy się jednak na wykładzinach w pokojach dziecięcych. Napiszemy, jakie są zalety umieszczenia w nich wykładziny oraz wskażemy, jak wybrać taką, która będzie najlepsza.

Dlaczego warto jest umieścić wykładzinę w pokoju dziecięcym?

Właściwe urządzenie pokoju dziecięcego stanowi ogromną frajdę, ale też duże wyzwanie dla wszystkich rodziców, którzy starają się jednocześnie zadbać o funkcjonalność pokoju dziecięcego oraz o jego estetykę. Sposób wykończenia takiego pokoju będzie miał bowiem duży wpływ na to, czy dziecko będzie lubiło spędzać w nim czas. Jednym z  istotniejszych elementów wykończenia jest zawsze podłoga w pokoju dziecięcym. Osoby, które zastanawiają się, dlaczego ten element jest tak szczególnie ważny, prosimy o odpowiedzenie sobie na pytanie: gdzie podczas przebywania w domu najbardziej lubią bawić się dzieci? Oczywiście, że na podłodze! I w związku z tym, musi im ona zapewniać dużo wygody oraz ciepła. Dzięki położeniu na podłodze wykładziny dywanowej dziecko będzie miało zapewnioną odpowiednią wygodę i miękkość i bez problemu będzie mogło się spokojnie na niej bawić nawet długimi godzinami. Co równie istotne, umieszczenie na podłodze w pokoju dziecięcym wykładziny zwiększy także bezpieczeństwo. Wykładzina jest bowiem antypoślizgowa, dzięki czemu nawet podczas intensywnej zabawy nie będzie ryzyka, że dziecko się poślizgnie, przewróci i zrobi sobie krzywdę.

Co więcej, dostępnych jest również wiele typów wykładzin dywanowych przeznaczonych dla alergików, dzięki czemu można je zastosować także w pokojach dzieci, które borykają się z różnymi uczuleniami lub są astmatykami. Takie wykładziny zostały pokryte specjalnymi powłokami, które utrudniają gromadzenie się kurzu i dzięki temu zapobiegają powstawaniu skutków alergii wziewnych.

Co ważniejsze z punktu widzenia rodzica, wykładzina dywanowa jest przy tym bardzo łatwa do utrzymania w czystości, dzięki czemu dziecko nie będzie w trakcie zabawy na podłodze narażone na kontakt z dużą ilością kurzu i z rozwijającymi się roztoczami. Wykładzina jest zawsze dużo łatwiejsza do sprzątnięcia niż dywan.

Jaka wykładzina dywanowa będzie najlepsza do pokoju dziecięcego?

Wybierając konkretny model wykładziny dywanowej do pokoju dziecięcego powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na długość i rodzaj zastosowanego do jej wykonania runa.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z Hurtowni Dywanów i Wykładzin Kamix w Tychach: Najlepiej w pokoju dziecięcym sprawdzą się wykładziny z krótkim włosiem, ponieważ dzięki temu nie będzie ryzyka, że dziecko podczas zabawy się potknie. Oprócz tego krótkie włosie da mu dużo więcej możliwości zabawy, ponieważ na gładkiej wykładzinie będzie mogło spokojnie także m.in. układać klocki lub puzzle.  Długie włosie byłoby dla niego sporym utrudnieniem.

Wykładzina w pokoju dziecięcym powinna być też w miarę możliwości odporna, i to nie tylko na skutki codziennego użytkowania, ale również na odgniatanie. Dziecko zawsze bardzo szybko rośnie i być może po pewnym czasie będziemy zmuszeniu wymienić znajdujące się w jego pokoju meble. Powstałe na powierzchni pokrywającej całą powierzchnie podłogi odkształcenia, po odsłonięciu nie będą niestety już zbyt dobrze się prezentowały.

Wygląd wykładziny w pokoju dziecięcym

Wielu rodziców z pewnością cieszy to, że wykładziny dywanowe są dostępne w bardzo dużej ilości wariantów kolorystycznych i z wieloma wzorami. Dzięki temu spokojnie można wybrać taki model i taki wzór wykładziny, który będzie pasował do innych elementów aranżacji pokoju dziecięcego oraz do zainteresowań, oraz do gustu dziecka.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy