Artykuł sponsorowany

Jak chronić dzieci uczulone na ukąszenia owadów?

Jak chronić dzieci uczulone na ukąszenia owadów?

Większość owadów żyjących w Polsce nie jest niebezpieczna. Niektóre gatunki mogą jednak wywoływać reakcje alergiczne. Uczulenia na insekty bardzo często dotyczą dzieci w różnym wieku. W ich przypadku problem jest o tyle poważniejszy, że maluchy mają mniejszą odporność na ból. Ukąszenia owadów zazwyczaj związane są z płaczem, a niekiedy nawet paniką. Warto więc zadbać o ochronę dzieci przed ukąszeniami owadów. Czy wiesz, jak to zrobić?

Niektóre dzieci, podobnie jak i dorośli, są uczulone na ukąszenia owadów. Alergia na ich jad wiąże się z wieloma objawami o różnym nasileniu. Najczęściej pojawiają się już po chwili i są łatwe do zauważenia. Może pojawić się reakcja miejscowa w postaci ostrej pokrzywki, której często towarzyszą wysoka temperatura, a także obrzęk naczynioruchowy.

Niekiedy wystarczy posmarować ukąszone miejsce specjalnym preparatem przeciwuczuleniowym lub odpowiednio dobraną maścią. Objawy takie jak pieczenie czy swędzenie można złagodzić za pomocą zimnej wody lub okładu z wykorzystaniem alkoholu. Te metody nie zawsze jednak okazują się pomocne, w przypadku ukąszenia uczulonego dziecka konieczne może być skorzystanie z pomocy lekarza.

Jak nie dopuścić do ukąszenia dziecka przez owady?

Niekiedy ochrona dziecka przed ukąszeniem owadów wydaje się niemożliwa. Maluchy spędzają bowiem bardzo dużo czasu na podwórku, gdzie znajduje się wiele insektów.

Pracownik internetowego sklepu z moskitierami podpowiada: Na zewnątrz przed insektami można się zabezpieczać za pomocą odpowiednich preparatów. Natomiast dużo łatwiejsza okazuje się ochrona przed nimi w domu, nawet przy otwartych oknach czy drzwiach. Skutecznym sposobem na zapobieganie ich przedostawaniu się do środka jest moskitiera.

Zamocowanie w otworach domu lub mieszkania moskitiery zapobiega wlatywaniu do wnętrza nie tylko owadów, ale także różnych zanieczyszczeń. To, przed czym się ochronisz, zależy od grubości siatki, a także od wielkości znajdujących się w niej oczek. Zbyt duże oczka mogą przepuszczać większe owady lub pyłki. Natomiast moskitiera na okna czy drzwi wyróżniająca się małymi oczkami na pewno nie przepuści żadnych insektów. Jej budowa pozwala jednak na swobodny przepływ świeżego powietrza oraz na przedostawanie się do wnętrza promieni słonecznych. Nie powoduje więc zaciemnienia pomieszczeń.

Aby skutecznie chronić dzieci przed ukąszeniem insektów, należy wybrać wysokiej jakości moskitierę. Warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z jakiego została wykonana. Im bardziej wytrzymały, tym odporniejszy na różne uszkodzenia czy warunki atmosferyczne. Solidne wykonanie moskitiery pozwoli cieszyć się jej działaniem przez długi czas.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy