Imitacja cegły na ścianach - hit czy kit?

Cegła (w tym imitacja cegły) podbiła świat designu. Architekci wnętrz aktywnie wykorzystują ją do zaprojektowania pięknych, nowoczesnych wnętrz. Surowy wygląd imitacji cegły stanowi inspirację projektantów to tworzenia nietuzinkowych projektów. Cegła pasuje szczególnie do stylu industrialnego. Doceniają ją nie tylko projektanci i architekci wnętrz, ale także zwykli domownicy. Dlaczego warto zastosować imitację cegły na ścianach pomieszczenia?
Zalety imitacji cegły
Imitacja cegły ma takie same właściwości co klasyczna, czerwona cegła. To bardzo trwały i wytrzymały materiał. Nadaje wnętrzom ciepła, wyjątkowego charakteru, niezapomnianego uroku. Może sprawdzić się nie tylko w salonie (najczęstszy wybór), ale też w kuchni, sypialni, łazience, przedpokoju, gabinecie.
Imitacja cegły jest odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne (mróz, ogień, wilgoć), dlatego można wykorzystać ją też w zewnętrznej części budynku mieszkalnego. Cegła dekoracyjna to także dobry izolator termiczny oraz akustyczny. Wnętrza, w których zostanie zastosowany ten materiał, będą bardziej wyciszone oraz kumulujące ciepło. Kolejna zaleta imitacji cegły na ścianach to łatwość w utrzymaniu czystości – wystarczy tylko odpowiednio zaimpregnować ten materiał. Drobne zabrudzenia czy kurz można szybko wytrzeć miękką szmatką.
Mimo kilku wad imitację cegły na ścianach można bezapelacyjnie określić jako hit – pasuje ona do zdecydowanej większości wnętrz.
Firma Master-Home z Ostrowa Wielkopolskiego specjalizuje się w branży remontowo-wykończeniowej i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów – pracownicy nie boją się takich materiałów jak cegła, imitacja cegły.
Czy imitacje cegły w pomieszczeniach mają jakieś wady?
Wady imitacji cegły determinują ich wykorzystanie – nie pasują one do każdego wnętrza. Przede wszystkim to ciężki materiał, dlatego nie pasuje do delikatnych ścian. Czerwone cegły to mocna kolorystyka, która nie sprawdzi się w każdym stylu aranżacji, np. skandynawskim. Rozwiązaniem na ów mankament może być przemalowanie czerwonej imitacji na biały odcień, który optycznie powiększy przestrzeń. Imitacje cegły nie należą także do najtańszych materiałów. Wysokie koszty wynikają także z robocizny – montaż płytek ceglanych jest dość pracochłonny.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Rox sp. z o.o.
Budowlane usługi - technologie bezwykopowe woj. mazowieckie05-800 Pruszków, Staszica 1
-
Konkret Mariusz Działak
Budowlane usługi - odwodnienia woj. świętokrzyskie25-431 Kielce, marsz. Piłsudskiego 16 lok. 51
-
Frater AGD Klimatyzacja Wentylacja Rekuperacja Pompy Ciepła
Wentylacja woj. dolnośląskie51-210 Wrocław, gen. Bora-Komorowskiego 18