Materiał Partnera

Hokery jako główny element każdego baru oraz oryginalny dodatek do domu

Hokery jako główny element każdego baru oraz oryginalny dodatek do domu

Krzesło to mebel, który jest z nami od tysięcy lat. Przez wieki przybierało ono różne formy, jednak jego podstawowa rola nie uległa zmianie. Jedną z odmian krzesła jest hoker, czyli krzesło barowe, które z powodzeniem można wykorzystać także jako element wyposażenia naszego domu.

Co to jest hoker?

Hoker to inna nazwa stołka (krzesła) barowego. Jak sama nazwa wskazuje, jego naturalnym środowiskiem są bary. Wynalazek ten ma rodowód XX-wieczny, ponieważ to właśnie wtedy branża restauratorska zaczęła dochodzić do głosu. Cechą charakterystyczną hokera jest jego wysokość (jego siedzisko znajduje się wyżej niż w tradycyjnym krześle). Hoker, w przeciwieństwie do krzesła może mieć tylko jedną nogę. Może też być zamontowany do podłogi zupełnie na stałe.

Po czym poznać dobrego hokera?

Po pierwsze musi być wygodny. Dlatego też coraz częściej można spotkać hokery o płynnej regulacji wysokości siedziska (które standardowo znajduje się około 70-80 cm nad ziemią).

Z racji ponad standardowej wysokości, hoker powinien być stabliny, by klient baru nie musiał zmagać się dodatkowo z utrzymaniem równowagi. Gość lokalu na pewno zwróci uwagę na komfort tego rodzaju mebla: czy siedzisko jest wystarczająco wygodne i czy podnóżek dostarcza zmęczonym nogom prawdziwej ulgi, czy też jest tylko nic nie znaczącym dodatkiem. Obsługa baru z pewnością ucieszy się, jeśli hokery będą łatwe do utrzymania w czystości, a także będą dawały się podnosić i przesuwać bez konieczności wkładania w te czynności dużego wysiłku. Z kolei dla celów bezpieczeństwa warto przy zakupie hokera sprawdzić, czy wykonany jest on z materiałów łatwo palnych lub wręcz niepalnych.

Hoker do baru

Wszystkie wyżej wymienione cechy to tak naprawdę podstawa, jeśli myślimy o wyposażeniu naszego baru w profesjonalne hokery. Do tego wszystkiego musimy wziąć pod uwagę jeszcze jeden element: styl wnętrza. Współcześnie produkowane hokery są w stanie zaspokoić najprzeróżniejsze gusta w tym zakresie. Warto przed zakupem skonsultować się z projektantem wnętrz, by nasze hokery nie tylko podkreślały, ale i tworzyły niezwykły nastrój miejsca, w którym grać będą jedną z głównych ról.

Hoker do domu

Hokery sprawdzą się znakomicie także w domu, a konkretniej w kuchni. Szczególnie jeśli pomieszczenie to jest niewielkich rozmiarów. Hokery mają to do siebie, że wystarczy im dosłownie skrawek stołu, blat w kuchniach z wyspą, by stworzyć razem z nimi fantastyczną przestrzeń, przy której można się spotkać z innymi domownikami i przekąsić co nieco.

Skąd się biorą hokery?

Jeśli pewnego dnia dziecko zada Wam niedyskretne pytanie, skąd tak naprawdę biorą się hokery, nie uciekajcie i nie zmieniajcie tematu, tylko usiądźcie razem przy biurku, włączcie komputer i wejdźcie na stronę http://www.dominova.com.pl

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy