Materiał Partnera

Gdzie znajdują zastosowanie nagrzewnice budowlane?

Gdzie znajdują zastosowanie nagrzewnice budowlane?

Wynajem nagrzewnic to dobre posunięcie w pracach budowlanych. Z ich wynajmu najczęściej korzysta branża budowlana, ale nie tylko. Nagrzewnice budowlane, jak sama nazwa wskazuje służą do ogrzewania powietrza. Ich działanie opiera się na ogrzewaniu powietrza, zassanego z pomieszczenia do wymiennika ciepła, zainstalowanego w urządzeniu. Tak zassane powietrze, rozprowadzane jest wbudowany wentylator po całym pomieszczeniu. Dzięki temu można szybko i skutecznie ogrzać żądaną przestrzeń. Jaką przestrzeń?

Gdzie znajdują zastosowanie nagrzewnice budowlane?

Nagrzewnice budowlane znajdują zastosowanie w pracach budowlanych i wykończeniowych, gdzie potrzebne jest szybkie ogrzanie i osuszanie budynków. Aby uzyskać szybszy efekt tych prac i na przykład osuszyć ściany przed kolejnym etapem prac, osuszyć tynki, farby a także szybciej utwardzić wylewki, używa się nagrzewnic. To najczęstszy sposób ich wykorzystania, ale nie jedyny.

Na wynajem nagrzewnic budowlanych często decydują się też właściciele warsztatów i magazynów czy hal produkcyjnych, czyli zwykle dużych i wysokich, słabo izolowanych pomieszczeń, które trudno ogrzać w tradycyjny sposób. Dodatkowo wynajmem nagrzewnic interesują się też okresowo organizatorzy imprez plenerowych, którzy ustawiają je pod namiotami.

Typy nagrzewnic

Miejsca zastosowania nagrzewnic wymusiły na producentach produkcję różnych ich typów. Tam gdzie mamy dostęp do stałej sieci elektrycznej, lepiej jest stosować ekonomiczne nagrzewnice elektryczne, które nie produkują spalin. Z kolei w plenerach czy na budowach częściej wykorzystuje się nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem spalin, które są odporne na mniej stabilny prąd i skoki napięcia. Dostępne są także nagrzewnice gazowe, które również nie produkują spalin i są bardziej ekonomiczne niż elektryczne. Jednak mimo to, do pracy potrzebują dostępu do sieci elektrycznej.

Nagrzewnice elektryczne

Nagrzewnica elektryczna to typ urządzenia, który najczęściej wykorzystuje się w przemyśle i warsztatach. Jest bardzo wydajny i cechuje go niskie zużycie energii.

Olejowe nagrzewnice powietrza

Tego typu urządzenia cechuje przede wszystkim ich mobilność. Ich działanie opiera się na spalaniu oleju ze zbiornika. Spalając olej opałowy produkowane w efekcie są spaliny. Jednak są one odprowadzane przez system wydechowy na zewnątrz. Nagrzewnice olejowe są bardzo wydajne i sprawdzają się w dużych obiektach, oferując ciepło i trwały efekt.

Nagrzewnice gazowe

Urządzenia gazowe cechują prosta instalacja, wysoka ekonomiczność i wydajność. Do pracy wykorzystują gaz propan butan. Są skuteczne w każdych warunkach dlatego wynajem nagrzewnic tego typu jest bardzo powszechny.

Kto oferuje wynajem nagrzewnic budowlanych?

Zakup takiego sprzętu na własność wiąże się zawsze z dużymi kosztami, a często są one wykorzystywane przez krótki okres. Dlatego wynajem nagrzewnic jest rozsądnym sposobem ogrzania i osuszania pomieszczeń. Ofertę wynajmu wszystkich urządzeń posiada firma BM Rent – The CAT Rental Store. To doświadczona wypożyczalnia nagrzewnic, oferująca również wynajem osuszaczy powietrza, wentylatorów przemysłowych i innych urządzeń budowlanych. Ponadto BM Rent – The CAT Rental Store ma swoje oddziały w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Czeladzi, Białymstoku i Wrocławiu. Dzięki temu masz łatwy dostęp, praktycznie na terenie całego kraju. Niemal w zasięgu ręki masz dostęp do wynajmu i korzystania z tych urządzeń. Dodatkowo firma oferuję opiekę serwisową. Dlatego nie musisz się martwić gdy będziesz jej potrzebować. 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy