Fakty i mity na temat budownictwa modułowego

Budownictwo modułowe kojarzy się przede wszystkim ze Stanami Zjednoczonymi czy Skandynawią i niejednokrotnie można się spotkać z opinią, że w naszych warunkach klimatycznych zupełnie się nie sprawdzi. Nie jest to jedyna fałszywa opinia na jego temat, dlatego też warto dokładnie dowiedzieć się, czym się ono charakteryzuje. Poznaj fakty i mity na temat budownictwa modułowego.
Budownictwo modułowe - fakty
Domy modułowe to trend zyskujący popularność we współczesnym budownictwie, który jest coraz bardziej ceniony przez Polaków. Charakteryzują się one nowoczesną, minimalistyczną stylistyką i mogą pełnić różnorodne funkcje. Doskonale sprawdzają się jako budynki mieszkalne, ale są także chętnie wybierane na biura, przedszkola, lokale usługowe czy też domki letniskowe. Są to konstrukcje budowlane składające się z kilku gotowych segmentów, które wystarczy połączyć w funkcjonalną całość. Prefabrykaty stawia się na przygotowanych wcześniej fundamentach, co trwa na ogół od dwóch do trzech miesięcy. W przypadku mniejszych domów nie ma konieczności załatwiania licznych formalności, co znacznie przyspiesza budowę. Ponadto można ją prowadzić o każdej porze roku. Istotny jest także fakt, że domy modułowe są znacznie tańsze w budowie i eksploatacji od domów budowanych w sposób tradycyjny.
Domy modułowe - mity
Najczęściej powielany mit dotyczy tego, że budownictwo modułowe nie nadaje się do naszych warunków klimatycznych. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ nowoczesne całoroczne domy modułowe zapewniają mieszkańcom komfort zarówno latem, jak i zimą. Sprawdzone firmy udzielają nawet kilkudziesięcioletniej gwarancji na moduły, co świadczy o wysokiej jakości i wytrzymałości segmentów, a tym samym o trwałości domów na lata. Niezwykle istotny jest także fakt, że domy modułowe są to budynki energooszczędne i wbrew panującym opiniom, gwarantują komfort termiczny, a nawet pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu. Ponadto można je budować w technologii pasywnej i wyposażać w odnawialne źródła energii, co potwierdza przedstawiciel firmy dewelopersko-budowlanej Lokaty Budowlane, wykonującej budynki pod klucz.
Izolacja termiczna w domach pasywnych jest wykonywana w taki sam sposób jak w budownictwie tradycyjnym. W energooszczędnych domach modułowych nie dochodzi do utraty ciepła, a wnętrza nie wymagają intensywnego i kosztownego ogrzewania w okresie jesienno-zimowym, wyjaśnia nasz rozmówca.
Budownictwo modułowe doskonale sprawdza się zatem w naszym klimacie i ma niezliczone zalety w stosunku do tradycyjnych technologii.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Cztery Kąty Remonty i wykończenia wnętrz Rafał Pruszkowski
Budowlane usługi woj. warmińsko-mazurskie10-010 Olsztyn, Osińskiego 17 lok. 10