Materiał Partnera

Etapy realizacji zlecenia na wykonanie kuchennych mebli na wymiar

Etapy realizacji zlecenia na wykonanie kuchennych mebli na wymiar
Kuchnia to dla wielu osób ulubione miejsce w całym domu – to właśnie tutaj przygotowujemy i spożywamy posiłki, często również wokół kuchni kręci się nasze życie rodzinne, spędzamy w niej dużo czasu z bliskimi oraz przyjaciółmi. W związku z tym warto zadbać, by jej umeblowanie było zarazem funkcjonalne, jak i przyjemne dla oka, tworzące odpowiedni, ciepłu klimat. W przeciwieństwie do innych pomieszczeń domu, kuchnia wymaga stworzenia mebli na wymiar. Ich powstawanie można podzielić na kilka etapów.

Etap pierwszy – pomysł i projekt

Pierwszym krokiem na drodze do wykonania idealnej zabudowy kuchennej jest stworzenie jej koncepcji. Po pobraniu dokładnych wymiarów pomieszczenia, projektant konsultuje z nami jak ma wyglądać gotowa kuchnia – warto byśmy posiadali przynajmniej ogólne wyobrażenie o wyglądzie przyszłych mebli, ich kolorze, materiałach z których zostaną wykonane, a także ich rozmieszczeniu i funkcjonalności. Im więcej informacji jesteśmy w stanie przekazać projektantowi, tym ostateczny wygląd mebli będzie bliższy naszemu wymarzonemu ideałowi. Projekt mebli jest na bieżąco konsultowany, często przechodzi wielokrotne zmiany przed ostateczną akceptacją przez klienta.

Etap drugi – podpisanie umowy i realizacja zamówienia

Po zaakceptowaniu projektu podpisana zostaje umowa. Zawiera ona szczegółowy opis zamówionych mebli – w tym rodzaj materiałów, które zostają użyte przy ich produkcji. Po podpisaniu umowy materiały zostają zamówione u ich producentów, zaś projekt zostaje przekazany stolarzom, którzy będą odpowiedzialni za jego realizację. Prace nad konstrukcją mebli rozpoczynają się w momencie otrzymania materiałów – czas oczekiwania na dostawę zmienia się w zależności od ceny i dostępności surowców. Pierwszym etapem produkcji mebli jest wykonanie korpusów, później kolejno tworzone są tylne ściany, nogi. Na końcu powstają drzwi wraz z uchwytami oraz blaty.

Etap trzeci – montaż

Gotowe meble zostają przetransportowane z warsztatu stolarskiego do domu klienta i tam są składane. Na początku montuje się i poziomuje szafki stojące na podłodze, następnie kładzie się na nie blaty. W dalszej kolejności znajduje się powieszenie szafek górnych. Na koniec wykonuje się wszystkie drobniejsze czynności, np. montaż oświetlenia, czy wstawienie sprzętu (lodówki, zmywarki). Ostatni etap to sprzątanie kuchni po zamontowaniu wszystkich mebli. Prace montażowe trwają zazwyczaj jeden dzień. Firma Kulenty to uznany na polskim rynku producent mebli na zamówienie.  

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy