Materiał Partnera

Drzwi ekskluzywne, czyli jakie?

Drzwi ekskluzywne, czyli jakie?

Podczas aranżacji mieszkania należy zwrócić szczególną uwagę na styl, w jakim będzie ono urządzone. Następnie warto rozważyć dobór odpowiednich drzwi zewnętrznych oraz wewnętrznych, które powinny być nie tylko estetycznie wykonane, ale też dopasowane do wnętrza. Poniżej sprawdzamy, czym charakteryzują się drzwi ekskluzywne i jakie ich rodzaje są obecnie dostępne. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Jakie rodzaje ekskluzywnych drzwi są obecnie dostępne?

Ekskluzywne drzwi wyróżniają się nowoczesnym designem i solidnym wykonaniem. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się ekskluzywne drzwi szklane. Charakteryzują się one dużą szklaną powierzchnią, która sprawia, że we wnętrzu jest znacznie więcej światła słonecznego. Ponadto drzwi szklane optycznie powiększają przestrzeń i nadają wyjątkowego charakteru wnętrzu.

Kolejnym rodzajem ekskluzywnych drzwi są drzwi z przeszkleniami. Dzięki nim wnętrze wydaje się bardziej przestronne i lekkie. Dużą ich zaletą jest też utrzymanie bezpieczeństwa w mieszkaniu oraz zwiększony dostęp do światła, które z łatwością przenika przez szyby. Należy jednak pamiętać o tym, że ten rodzaj drzwi gorzej tłumi dźwięk niż drzwi bez szklanych elementów, przez co lepiej sprawdzą się one w mniej intymnych pomieszczeniach.

Do drzwi ekskluzywnych zaliczają się też nowoczesne drzwi przesuwne. Doskonale sprawdzą się one w mieszkaniu typu studio, gdzie mogą odpowiednio wydzielić przestrzeń i ułatwić jej gospodarowanie. Jedną z firm, która oferuje szeroki wybór drzwi ekskluzywnych, jest firma Hoton Design z Bydgoszczy.

W jakich wnętrzach sprawdzą się drzwi ekskluzywne?

Ekskluzywne drzwi doskonale sprawdzą się w nowoczesnych, ale też klasycznych wnętrzach. W przypadku szklanych i przeszklonych drzwi będą one pasować do salonu, a drzwi pełne powinny pasować do łazienek i sypialni.

Ciekawym pomysłem mogą okazać się również drzwi malowane. Najczęściej są one wykonywane z drewna i mogą mieć też indywidualnie wybrane dekoracyjne wzory. Drzwi malowane sprawdzają się zarówno w minimalistycznych wnętrzach, ale też w biurach, jak i urzędach. Drzwi ekskluzywne mogą mieć całkowicie gładką powierzchnię lub ciekawą, wypukłą fakturę.

Nowoczesne drzwi ekskluzywne często są wykonywane z różnych materiałów wykończeniowych, takich jak szkło, stal bądź aluminium. Takie połączenie sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu. Co więcej, wybierając drzwi od firmy, takiej jak Hoton Design można dopasować ich rozmiar i fakturę do indywidualnych wymagań każdego klienta.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy