Artykuł sponsorowany

Dorabianie złamanych i uszkodzonych kluczy

Dorabianie złamanych i uszkodzonych kluczy

Złamany klucz w drzwiach to nie nowość, choć nie często to jednak takie sytuacje mają miejsce. Często zastanawiamy się co zrobić z takim fantem, czy zdecydować się na wymianę zamka czy spróbować dorobić złamany klucz. Tak na prawdę najnowsza technika zapewnia nam mnóstwo możliwości, dlatego nie musimy się martwić że złamany klucz będzie wielkim problemem, ponieważ dobry ślusarz potrafi zrobić nowy klucz na podstawie złamanego przez nas klucza. Oczywiście musimy mieć na uwadze, że w takiej sytuacji zapłacimy nieco drożej za usługę, ponieważ dorabianie ze złamanego klucza jest trudniejsze, jednak jak najbardziej do wykonania.

Przed przyjazdem specjalisty

Kiedy przypadkowo złamie się klucz w zamku trzeba liczyć się z tym, że w najbliższych godzinach chcąc nie chcąc będziemy musieli skorzystać z pomocy fachowców z https://www.pogotowie-zamkowe-krakow-24h.pl/. Jednak czy możemy coś zrobić przed przyjazdem fachowca? Oczywiście, że tak, w czasie oczekiwania możemy przyglądnąć się sprawie, warto spróbować wyjąć złamany klucz w zamku, niestety nie często tak się zdarza a do jego wyjęcia potrzeba specjalistycznych urządzeń. Choć warto próbować, w tym momencie wszystko zależy w jakiej pozycji klucz został złamany, jeżeli pęknięcie a w konsekwencji złamanie nastąpiło po przekręceniu to własnoręczne wyjęcie klucza będzie graniczyło z cudem. Złamany klucz w zamku nie stanowi jednak większego problemu dla doświadczonego ślusarza, przy okazji kiedy będzie on wyjmował z drzwi złamany klucz możemy podpytać o jakość naszych zabezpieczeń, czy nie wymagają one poprawek, czy zamki zapewniają nam wystarczająca ochronę czy lepiej wymienić zamki.

Dorabianie kluczy

W dzisiejszych czasach wszystko mamy dostępne od zaraz, tak jest również w przypadku dorabiania kluczy. Udając się do jednego z punktów, w którym to ślusarze wykonują czynności związane z naprawą zamków czy dorabianiem kluczy to o ile nie będziemy stać w kolejne nasze zlecenie zostanie od razu przyjęte, a co ważniejsze zostanie ono wykonane w kilkadziesiąt a może nawet kilkanaście minut. Sam proces dorabiania kluczy nie jest trudny i nie trwa długo, klucze są wytwarzane ze specjalnych materiałów, które po wykonaniu odlewu natychmiastowo zastygają i są gotowe do użytkowania. Co ważne dorobione klucze niczym nie różnią się od pierwowzorów, a więc mogą służyć nam przez kolejne kilkanaście lat.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy