Artykuł sponsorowany

Do czego służą deski kompozytowe?

Do czego służą deski kompozytowe?

Deski kompozytowe to materiały, które wyróżniają się tym, że ich struktura jest niejednorodna. W skład wchodzi wiele komponentów, które mają różne właściwości. To właśnie dzięki temu aspektowi deski kompozytowe są idealnym materiałem np. na taras. W 60% składają się z pyłu drzewnego i w 30% z polietylenu o podwyższonej gęstości. Gdzie można je zastosować i jakie mają zalety dla użytkownika?

Deski kompozytowe – jakie mają zastosowanie?

Deski kompozytowe to podstawowe elementy każdego przyjemnego tarasu i eleganckiej elewacji. Sprawdzą się u tych użytkowników, którzy cenią sobie wytrzymałość powierzchni, jej estetyczny wygląd i użyteczność. Takie zastosowanie desek jest możliwe dzięki łatwemu montażowi. W przypadku elewacji zaleca się wybór desek elewacyjnych/ ściennych, które mają podwyższone parametry użytkowe. Deski kompozytowe tego typu posiadają strukturę przypominającą naturalne usłojenie drewna. Rezultat uzyskiwany jest dzięki wytłoczeniu prasami w wysokich temperaturach wzorów na powierzchni. Stosowana na nich zewnętrzna powłoka polimerowa zabezpiecza kompozyt przed plamami czy utratą koloru, a także zapewnia łatwe czyszczenie.

Deski kompozytowe – jak wybrać?

Najważniejszym elementem desek kompozytowych, jest ich wytrzymałość i długość. Warto wiedzieć, że im grubsza, tym trwalsza. Modele lite mają z kolei większą wytrzymałość niż komorowe. W miejscach, które są mocno nasłonecznione, duże znaczenie ma też stabilność koloru. Wpływa na nią stężenie barwników czy utrwalaczy. Istotna jest długość deski. Model produktu powinien być dobierany w taki sposób, aby powstawało jak najmniej odpadu. W tej kwestii pomogą specjaliści od dystrybutora drewna i materiałów drewnopodobnych WoodRes, którzy dbają o zadowolenie Klientów.

Deski kompozytowe – jakie mają zalety?

Deski kompozytowe to przede wszystkim trwałe i odporne na ścieranie produkty, które nie są podatne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, gnicie, butwienie czy insekty. To również materiał, który bez problemu sprawdzi się zarówno na tarasach, balkonach, jak i w miejscach użyteczności publicznej. Poza tym tego typu deski zalecane są do stosowania jako podłoże w pobliżu wody. Wynika to z ich odporności na nasiąkanie, co zmniejsza ryzyko rozwoju grzybów i psucia się materiału.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy