Materiał Partnera

Do czego przydaje się stoliczek ogrodowy?

Do czego przydaje się stoliczek ogrodowy?

Stolik ogrodowy to mebel o wszechstronnych możliwościach, którego umiejętności nie ograniczają się wyłącznie do pełnienia roli stolika kawowego. Do czego jeszcze się przydaje i jak można wykorzystać stolik w ogrodzie? Poznaj 6 pomysłów na aranżację stoliczka ogrodowego!

6 pomysłów na aranżację stolika ogrodowego: zainspiruj się!

Urządzanie strefy relaksu pod chmurką pod wieloma względami przypomina aranżację salonu znajdującego się w czterech ścianach domu. Oprócz wygodnej sofy lub narożnika z leżanką i foteli powinien się tutaj znaleźć także stolik ogrodowy, który zwiększy komfort użytkowania kącika wypoczynkowego i pozwoli wykorzystać jego przestrzeń w przemyślany sposób. Być może tego nie wiecie, ale małe niepozorne stoliki na ogół potrafią znacznie więcej niż tylko pełnić najmocniej kojarzoną z nimi funkcję stolika kawowego. Jak jeszcze można je wykorzystać? Do czego przydają się stoliczki ogrodowe? Przygotowaliśmy dla was 6 sprawdzonych pomysłów na aranżację tych mebli… 

Stolik ogrodowy kawowy – idealny do ogrodu, na taras i balkon

Szukacie praktycznego mebla, na którym będziecie mogli postawić szklanki i karafkę lub filiżankę z kawą podczas odpoczynku w ogrodzie? I bardzo słusznie, bo odkładanie takich naczyń na podłogę, ostatecznie niewiele ma wspólnego z komfortem i nie jest dobrym pomysłem. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego stolika, który posłuży blatem i pozwoli wam cieszyć się smakiem ulubionych napojów w pięknych okolicznościach przyrody. Stolik ogrodowy jako mebel o dużym potencjale idealnie odnajduje się zaaranżowany w charakterze stolika kawowego nie tylko w ogrodach, ale też na tarasach i balkonach. Może być niski albo wysoki, rozkładany, okrągły lub kwadratowy – wybór w tej kwestii, jak zwykle należy tutaj, tylko i wyłącznie do was. 

Stolik ogrodowy pomocniczy – ustaw go przy fotelu lub leżance 

Mały stolik ogrodowy bardzo często przydaje się w większych strefach relaksu, w których oprócz sofy, znajdują się także inne meble wypoczynkowe. Stolik pomocniczy może zostać ustawiony przy szezlongu lub jednym z boków dużego narożnika, obok fotela wiszącego czy pomiędzy dwoma leżakami. Miejsc, w jakich może znaleźć zastosowanie ten zgrabny mebel zdecydowanie nie brakuje – wystarczy tylko dopuścić do głosu kreatywność i dekoratorską wyobraźnię. Stoliki przyboczne są świetnym wsparciem dla stolików kawowych, które na ogół nie mogą się pochwalić dużymi rozmiarami, dlatego doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebne są dodatkowe blaty robocze.  

stolik ogrodowy happy day sfmeble

Stolik ogrodowy w roli ekspozytora: na kwiaty doniczkowe, lampy i latarenki 

Kolejna funkcja jaką mogą pełnić stoliczki ogrodowe jest nieco bardziej dekoracyjna. Co konkretnie mamy na myśli? A to, że takie meble bardzo dobrze radzą sobie w roli ekspozytora na lampy stołowe, świeczniki, lampiony i latarenki, które po zmroku oświetlają ogród. Świetnie nadają się też na wazony z ciętymi kwiatami i rośliny doniczkowe oraz inne naturalne ozdoby. Kupując stolik ogrodowy nie musicie robić tego z myślą, że jest to głównie stolik kawowy – na sfmeble.pl znajdziecie uniwersalne stoliczki ogrodowe o wszechstronnych możliwościach aranżacyjnych, które będziecie mogli wykorzystać na wiele różnorodnych sposobów we własnym ogrodzie, na tarasie i balkonie.  

Stolik ogrodowy jako pufa, taboret lub podnóżek 

Stolik ogrodowy, który jednocześnie może być pufą, taboretem albo podnóżkiem? W aktualnej ofercie producentów takich wielofunkcyjnych rozwiązań znajdziecie całe mnóstwo. To najczęściej stoliki o niewielkich gabarytach i małych blatach, które mogą zostać wykorzystane także jako stoliki przyboczne/pomocnicze. Nierzadko posiadają one funkcję składania, która pozwala je wygodnie przechowywać i dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Dodatkowy taboret przyda się na wypadek niespodziewanej wizyty gości, a podnóżek dopełni aranżacji fotela i pozwoli wygodnie wyciągnąć nogi podczas lektury książki – wystarczy, że dobierzecie odpowiedni stolik ogrodowy, który elastycznie dopasuje się do okoliczności i pożądanego sposobu przeznaczenia.

Stolik ogrodowy ze schowkiem – dodatkowa opcja przechowywania

Być może będziecie zaskoczeni, ale stoliczek ogrodowy może przydać się także do przechowywania drobnych przedmiotów lub narzędzi wykorzystywanych podczas prac w ogrodzie. Takie możliwości daje każdy model ze schowkiem lub skrzynią dyskretnie ukrytą pod blatem. Taka opcja jest fajnym rozwiązaniem szczególnie na małych tarasach i balkonach oraz w małych ogrodach, które nie mogą się pochwalić okazałym metrażem. Jeśli chcecie wykorzystać taką przestrzeń w maksymalnie praktyczny sposób to stolik ogrodowy ze schowkiem może okazać się strzałem w dziesiątkę – taki mebel zaoferuje wam nieproporcjonalnie więcej w stosunku do ilości miejsca, której potrzebuje. 

wózek barowy ogrodowy felisa sfmeble

Stolik ogrodowy w formie wózka barowego na kółkach

Bardzo ciekawą opcją może być także stolik ogrodowy w formie wózka barowego na kółkach, który zda egzamin szczególnie podczas wspólnych posiłków na świeżym powietrzu i garden party z grillem w roli głównej. Taki mebel da się łatwo przemieszczać, dlatego jednym razem może pełnić funkcję stolika kawowego w strefie relaksu, a innym posłużyć blatem pod dzbanki z napojami, szklanki, czyste naczynia i przybory do grillowania. Nowoczesny stolik ogrodowy z blatem i półką może także pięknie wyeksponować lampiony i latarenki oraz mniejsze doniczki z kwiatami sezonowymi, tworząc w ten sposób efektowną dekorację ogrodu.  

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy