Materiał Partnera

Dlaczego warto zdecydować się na bramy sekcyjne górne?

Dlaczego warto zdecydować się na bramy sekcyjne górne?

Jeżeli szukasz najlepszego rozwiązania, jeśli chodzi o bramę garażową, warto postawić na bramę sekcyjną górną. Jest ona montowana bezpośrednio za otworem wjazdowym i nie zajmuje przestrzeni zarówno przed budynkiem, jak i w pomieszczeniu. Podczas parkowania można więc wykorzystać w pełni głębokość garażu oraz podjazd. Wszystko to dzięki pionowemu kierunkowi otwierania i prowadzeniu pod kątem prostym. Co jeszcze warto wiedzieć o bramie sekcyjnej górnej, zwanej również segmentową? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Jakie cechy posiada brama sekcyjna górna?

Brama sekcyjna górna składa się z pojedynczych segmentów, które posiadają dwuścienną konstrukcję i są ze sobą połączone zawiasami. Jest wykonana najczęściej z blachy stalowej ocynkowanej i wypełniona bezfreonową pianką poliuretanową, której grubość wynosi maksymalnie 60 mm, co sprawia, że uzyskuje się dobrą izolacyjność termiczną oraz akustyczną segmentu i bramy. Jeżeli chodzi o izolacyjność całej bramy, ze względu na miejsca połączeń segmentów oraz uszczelnienie bramy w prowadnicach, jest ona nieco niższa. Cały jej obwód jest jednak uszczelniony, co minimalizuje wnikanie wilgoci, powietrza i pyłu do środka. Standardowa oferta producentów obejmuje zwykle kilka kolorów paneli stalowych i dwa wzory ich wytłoczeń. Decydując się na dodatkowe sposoby wykończenia, za które należy dopłacić, oprócz dowolnych kolorów z palety RAL i większego wyboru wzorów, możemy wybrać m.in. przezroczyste elementy (poliwęglanowe i akrylowe), kratki wentylacyjne w dolnym segmencie, oraz różne kształty i wzory klamek. Ponadto oferta specjalna może zawierać ekskluzywne wersje bram do garażu, których segmenty wykonane są z litego drewna sosnowego lub świerkowego.

Jak działa brama sekcyjna górna?

Aby poprawnie zamontować bramę sekcyjną górną, należy posiadać garaż z nadprożem. Od jego wysokości zależy montaż bramy – z prowadzeniem wysokim, standardowym lub niskim. Bramy tego rodzaju są wyposażone również w zewnętrzny i wewnętrzny uchwyt z tworzywa, zamek z jednostronną wkładką bębenkową oraz zapadki ryglujące. W trakcie otwierania brama garażu unosi się nad progiem, natomiast segmenty przesuwają się wzdłuż prowadnic, a następnie chowają pod sufitem. Wszystko odbywa się w ciszy dzięki łożyskowanym rolkom z tworzyw sztucznych zamontowanych na regulowanych zawiasach.
Bramy sekcyjne górne działają bezawaryjnie przez wiele lat, ich elementy są wykonane ze stali ocynkowanej, a sama obsługa jest bardzo bezpieczna – zapewnia Rafał Piwowarczyk, ekspert z firmy RAPI, która zajmuje się dystrybucją i montażem bram garażowych.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy