Materiał Partnera

Dlaczego warto wybierać inwestycje z garażami podziemnymi?

Dlaczego warto wybierać inwestycje z garażami podziemnymi?

Z roku na rok samochodów w Polsce przybywa. Dziś, zwłaszcza w dużych miastach, standardem jest nie jeden, ale dwa auta na rodzinę. Jednak miejsca na drogach i parkingach nie przybywa w proporcjonalnym tempie. Nowe parkingi są budowane, ale najczęściej na obrzeżach, w okolicach dużych węzłów komunikacyjnych – są to tzw. P+R, przeznaczone głównie dla osób dojeżdżających do miasta na co dzień z okolicznych miejscowości.

Codzienne dojazdy do i z pracy bywają bardzo uciążliwe, nawet dla osób, które korzystają z własnych samochodów. Dużym wyzwaniem okazuje się nie tylko pokonywanie korków, ale też wyszukiwanie miejsc postojowych, tak rano w okolicach pracy, jak i wieczorem koło domu. Dobrą odpowiedzią na tę bolączkę XXI wieku są parkingi podziemne.

Gwarantowane miejsce postojowe

Coraz więcej nowych inwestycji budowlanych posiada garaże podziemne – dotyczy to zarówno budynków komercyjnych, jak i mieszkalnych. Miejsca postojowe w podziemiach dużych biurowców przeznaczone są dla pracowników, a ich dostępność ułatwia dotarcie do pracy na czas. Parkingi podziemne na osiedlach mieszkaniowych są niezbędne w przypadku budynków położonych w zatłoczonych okolicach, natomiast dla inwestycji nieco oddalonych od centrum zwykle stanowią dodatkową opcję, będącą uzupełnieniem dla miejsc postojowych na zewnątrz.

Właściciele mieszkań na nowym Osiedlu Botanika przy ulicy Tomickiego w Krakowie nie muszą martwić się o możliwość zaparkowania swoich samochodów nawet w godzinach szczytu. Na osiedlu przewidziano ogólnodostępne miejsca postojowe wokół budynków oraz garaże podziemne; w sumie miejsc na samochody jest aż o 30% więcej niż mieszkań. Największą wygodę mieszkańcom zapewnia wykupienie własnego miejsca w parkingu podziemnym. W takim przypadku samochód zostawiamy zawsze w tym samym miejscu, co jest nie tylko komfortowe, ale też bezpieczne.

Zalety miejsc postojowych w garażach podziemnych

O najważniejszej zalecie posiadania własnego miejsca w parkingu podziemnym już wspomnieliśmy i jest to oczywiście wygoda. Komfort garaży podziemnych najłatwiej docenić w niepogodę, gdy pozwalają nam przejść z samochodu do domu suchą stopą. Ponieważ parkingi podziemne w nowych budynkach połączone są z pozostałymi piętrami windą, takie rozwiązanie docenią też rodzice małych dzieci, dla których każdy wspólny wyjazd czy duże zakupy spożywcze to właściwie wyprawa.

Deszcz, śnieg, mróz i wiatr, a nawet prażące słońce bywają nieprzyjemne dla nas, a jednocześnie szkodliwe dla naszych pojazdów. Przechowywanie auta w garażu podziemnym pozwala zabezpieczyć je przed niszczącym oddziaływaniem czynników atmosferycznych, a więc ułatwia jego pielęgnację. Przechowując samochód w budynku, nie narażamy też jego wnętrza na wychłodzenie zimą, ani przegrzanie latem. Najważniejsza zdaje się jednak ochrona przed ewentualnymi włamaniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Dostęp do parkingów podziemnych na nowych osiedlach mają wyłącznie mieszkańcy danego budynku.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowego mieszkania od dewelopera w Krakowie, koniecznie rozglądaj się za inwestycjami, które oferują również miejsca w garażach podziemnych. Takie rozwiązanie zapewnia ci maksymalną wygodę, a przede wszystkim pełne bezpieczeństwo twojego samochodu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy