Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto kupić fototapetę na wymiar?

Dlaczego warto kupić fototapetę na wymiar?
Trudno o lepszy niż fototapeta sposób na ożywienie wnętrza i nadanie mu charakteru stosunkowo niewielkim kosztem. Niektórym ta forma wciąż kojarzyć się może z nieco tandetnym „widoczkiem” palmy na plaży, który nijak nie ma się do reszty wystroju – to jednak pieśń przeszłości. Obecnie do wyboru mamy najprzeróżniejsze wzory, grafiki, zdjęcia, obrazy. Z łatwością więc odnajdziemy niebanalny motyw, którym postawimy kropkę nad „i” w naszej aranżacji. Aby mieć jednak pewność, że tak właśnie się stanie, najlepiej zdecydować się na fototapetę na wymiar. Jest to kwestia istotniejsza nawet od tego, co konkretnie będzie widniało na naszej ścianie. Może się przecież zdarzyć, że wybierzemy układ idealnie komponujących się barw i kształtów, ale źle dopasowawszy go do ściany, na której ma się znaleźć, osiągniemy efekt mocno odbiegający od naszych założeń.

Zaburzona kompozycja

Wystarczy bowiem pozostawienie choćby niewielkiego odsłoniętego fragmentu zdobionej ściany albo przycięcie fototapety w nieodpowiednim miejscu, by zburzyć kruche proporcje decydujące o ostatecznym rezultacie. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku tzw. fototapet 3D, których zadaniem jest stworzenie iluzji głębi i tym samym optyczne powiększenie pomieszczenia.

Niepotrzebny wydatek

Jeśli zaś nawet „na wszelki wypadek” kupimy fototapetę w rozmiarze większym niż ściana, na której ma się znaleźć, i przytniemy ją tak, by wizualnie wciąż prezentowała się dobrze –niepotrzebnie wydamy pieniądze na niewykorzystane centymetry kwadratowe zadruku i materiału. Zamówienie fototapety na wymiar jest więc rozwiązaniem po prostu rozsądnym z ekonomicznego punktu widzenia.

Niestandardowy projekt

Stanowi też praktycznie jedyną sensowną opcję, jeśli chcemy ozdobić nietypowe pomieszczenie lub umieścić fototapetę na powierzchni takiej jak niestandardowe nisze, wnęki, łuki czy obramowania. Wyspecjalizowane firmy realizujące tego typu zlecenia – jak na przykład sklep Kraina Barw – zatrudniają fachowców, którzy pomogą nam dopasować wybrany motyw do powierzchni, jaką dysponujemy, tak by osiągnąć optymalny efekt.

Personalizacja

Na koniec warto wspomnieć o charakterystycznej dla fototapet na wymiar możliwości ozdobienia ściany obrazem z własnego pliku graficznego, o ile ma on wymaganą rozdzielczość. Pozwala to rozszerzyć i tak bogatą już ofertę gotowych projektów chociażby o grafikę stworzoną przez naszego przyjaciela, ważne dla nas zdjęcie, z którym czujemy się emocjonalnie związani, czy zeskanowany i powiększony obrazek autorstwa naszej pociechy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy