Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto dokonywać regularnego przeglądu klimatyzatora?

Dlaczego warto dokonywać regularnego przeglądu klimatyzatora?

Nie ulega wątpliwości, że klimatyzacja, która działa w mieszkaniu, jest wynalazkiem szalenie uprzyjemniającym życie. Szczególnie ma się tego świadomość podczas lata i panujących wtedy upałów. Do tego warto wspomnieć o dodatkowych funkcjach klimatyzatora, jakim jest na przykład jonizacja powietrza. Żeby jednak długo cieszyć się takim komfortem w mieszkaniu, należy systematycznie serwisować sprzęt.

Na czym polega okresowy przegląd i serwis klimatyzacji?

Serwis klimatyzacji ma na celu nie tylko naprawę ewentualnych awarii czy nieprawidłowego działania. Przede wszystkim polega on na systematycznej wymianie filtrów i uzupełnianiu czynnika chłodzącego. Oczyszczanie jest niezwykle istotne dla zdrowia mieszkańców. Wiadomo, że na filtrach klimatyzatora gromadzi się wiele zanieczyszczeń. Jest to najczęściej kurz, pyłki kwiatów oraz sierść zwierząt domowych. Można też wspomnieć o innych patogenach obecnych w powietrzu.

Gdy zanieczyszczone filtry nie są systematycznie wymieniane, mogą być realnym zagrożeniem dla zdrowia. Przede wszystkim alergeny zagrażają alergikom. Jednak nie tylko oni obserwują pogorszenie samopoczucia w takich przypadkach. Nieczyszczona klimatyzacja negatywnie oddziałuje także na osoby zdrowe, powodując u nich takie problemy, jak nowe alergie lub grzybicze zapalenia skóry i płuc.

Serwisem urządzeń klimatyzacyjnych zajmują się firmy takie, jak YogiCo, których profilem działalności jest przede wszystkim dystrybucja sprzętu klimatyzacyjnego oraz naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne. W ramach serwisu, oprócz wymiany filtrów, przeprowadza się specjalny rodzaj dezynfekcji, która rozprawia się z pleśnią w urządzeniu. Niekiedy także zachodzi konieczność pozbycia się nieprzyjemnego zapachu. Bierze się on z zalegających w urządzeniu nieczystości.

Jak często serwisować klimatyzację i dlaczego warto?

W zasadzie producenci sprzętu takiego, jak klimatyzatory, nie podają konkretnych zaleceń. Wszystko zależy od rodzaju urządzenia i warunków, w których cały czas pracuje.  Niemniej jednak eksperci mówią, że serwis klimatyzacji należy przeprowadzać co najmniej raz w roku. Te czynności powinni wykonywać wykwalifikowani specjaliści.

Oprócz zdrowotnych korzyści wynikających z regularnych przeglądów klimatyzatora jest jeszcze ta, która polega na tym, że sprawne urządzenie pracuje wydajniej. Ponadto drobne usterki w porę zauważone i usunięte na bieżąco zapobiegają większym awariom w przyszłości, a wiadomo, że skomplikowana naprawa jest długa i kosztowna.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy