Dlaczego poddasze wymaga kompleksowego ocieplenia?
Poddasze jest w wielu domach przestrzenią użytkową, którą można ciekawie zaaranżować. Pozwala to na znaczne zwiększenie powierzchni użytkowej domu. Nawet jeśli ma ono pozostać miejscem do składowania czasowo nieużywanych przedmiotów, warto go ocieplić. Zapobiegnie to utracie ciepła z budynku i przenikaniu wilgoci do jego wnętrza. Dowiedz się, jakie znaczenie ma kompleksowe ocieplenie!
Znaczenie ocieplenia poddasza
Poddasze w wielu budynkach spełnia funkcje użytkowe. Aranżuje się na nim sypialnie, pokoje gościnne lub dziecięce. To doskonałe miejsce na salon z tarasem widokowym. By jego użytkowanie było komfortowe, warto je wcześniej ocieplić. Będzie wówczas spełniać normy, które stawia się pomieszczeniom mieszkalnym. Powinno być przede wszystkim bezpieczne, odpowiednio wysokie i wentylowane. Warto zadbać o ogrzewanie i instalacje – elektryczną oraz sanitarną. Są one przydatne również wtedy, gdy najwyższe piętro budynku ma pełnić rolę stryszku. Przechowywanie na nim sezonowo użytkowanych przedmiotów może wymagać zapewnienia odpowiednich warunków, np. oświetlenia i izolacji. Jak podkreślają specjaliści firmy Pian Pur, odpowiednie ocieplenie poddasza sprawia, że wzrasta komfort jego użytkowania. Warto zwrócić uwagę na to, że konstrukcja drewniana jest podatna na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Poszycie dachowe może w okresie letnim rozgrzewać się nawet do 60°C, co przekłada się na temperatury wewnątrz budynku. W zimowe dni dają o sobie znać tzw. mostki termiczne, kłopotliwe są również hałasy związane np. z opadami deszczu lub gradu.
Przeczytaj również: Metody izolacji poddasza
Jak ocieplić poddasze?
Ocieplenie poddasza może być wykonane na wiele sposobów. Współczesne rozwiązania zapewniają dobrą ochronę cieplną oraz akustyczną. Jedną z nich jest ocieplanie poddasza pianką PUR we Wrocławiu. Można je dostosować do konstrukcji więźby dachowej, przez co jest to szybka i bardzo trwała termoizolacja. Pianę nanosi się natryskowo, przy wykorzystaniu specjalnego agregatu. Zwiększa ona objętość po nałożeniu, idealnie dopasowuje się do kształtu izolowanych miejsc. To doskonały sposób na izolację w trudno dostępnych miejscach, pełnych załamań i krzyżujących się elementów. Warto się na nią zdecydować również w przypadku ociepleń wykonywanych na dużych wysokościach, gdy kondygnacje są wysokie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana