Materiał Partnera

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na schody żywiczne?

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na schody żywiczne?

Schody żywiczne są pokryte powłoką epoksydową, dzięki której ich powierzchnia jest jednolita – nie widać na niej złączeń, ponieważ nie pojawia się tutaj potrzeba zastosowania spoin i fug. Podobne rozwiązania pojawiają się w rosnącej liczbie mieszkań (szczególnie w nowoczesnych aranżacjach), co jest motywowane walorami estetycznymi konstrukcji, jej funkcjonalnością i niewielką ceną. Co jeszcze przemawia na korzyść schodów z żywicy epoksydowej?

Przed wylewką żywiczną należy odpowiednio przygotować podłoże. Obiekt powinien zostać wyszlifowany, zagruntowany i pozbawiony wszystkich ubytków, aby stworzyć jak najbardziej gładką powierzchnię. Powłokę można nakładać wałkiem, trzeba jednak przestrzegać instrukcji dostarczonych przez producenta: czas, w którym można użyć substancji pokrywającej po jej wymieszaniu jest zwykle ograniczony. Tempo schnięcia schodów żywicznych zależy od liczby zastosowanych warstw i jakości środków. Ze względu na konieczność precyzji podczas pracy, do wykończenia konstrukcji zaleca się zatrudnienie fachowców.

Zalety wewnętrznych schodów żywicznych 

Podstawową zaletą powłoki epoksydowej jest nadanie posadzce jednolitej powierzchni. To technika, dzięki której płaszczyzna staje się nieprzeciętnie gładka i pozbawiona jakichkolwiek niedoskonałości. Schody żywiczne wyglądają atrakcyjnie i oryginalnie w różnorodnych stylach aranżacji i pasują zarówno do podobnych sobie podłóg, jak i drewna, paneli czy kamienia. Takie rozwiązanie w szczególności sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, ale ożywi również tradycyjny wystrój mieszkania bądź domu.

Żywica epoksydowa doceniana jest także ze względu na praktyczne właściwości. To materiał wodoszczelny, dzięki któremu posadzka nie ulega uszkodzeniu wskutek pojawienia się wilgoci. Antypoślizgowa powłoka zapewnia bezpieczne poruszanie się dzieci i osób starszych oraz jest nieprzeciętnie odporna na różnorodne uszkodzenia mechaniczne, jakie mogą powstać przez jej eksploatację. Rosnąca popularność schodów żywicznych spowodowana jest również ceną realizacji. W porównaniu do tradycyjnych metod, doświadczeni fachowcy (tacy, jak np. z firmy FotoFloor) przedstawiają o wiele bardziej atrakcyjne oferty.

Schody żywiczne na zewnątrz? 

Coraz częściej pojawiają się także zewnętrzne schody z żywicy epoksydowej. Opinie klientów potwierdzają jakość zastosowanej powłoki – pokrycie jest odporne na promieniowanie UV, dzięki czemu estetyka konstrukcji długo pozostaje na tym samym, wysokim poziomie. Solidność obiektu sprawia, że może być użytkowany przez lata bez powstawania jakichkolwiek ubytków.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy