Artykuł sponsorowany

Demontaż ścianek działowych. Opis krok po kroku

Demontaż ścianek działowych. Opis krok po kroku

Prace remontowe często wiążą się z dużymi zmianami. Wiele osób w trakcie remontu wnętrz decyduje się na wyburzanie ścianek działowych, dzięki czemu można powiększyć wybrane pomieszczenia lub połączyć dwa w jedno. Wyburzaniu ścian towarzyszy zwykle spore zapylenie. Mogą pojawić się także inne problemy, dlatego najlepiej prace tego typu powierzyć specjalistom. Jak przebiega wyburzanie ścian działowych? Sprawdź proces krok po kroku.

Jak przystąpić do rozbiórki murowanej ściany działowej?

Ściany działowe z cegły, pustaków czy bloczków bardzo łatwo rozebrać niskim nakładem pracy. Specjaliści z takich przedsiębiorstw, jak Firma 5stars Cleaning, zgodnie podkreślają, że wystarczy wykonać odpowiednio głębokie nacięcia na spoinach. Dzięki takiemu zabiegowi w wygodny sposób można dokonać rozbiórki ściany działowej, a jedynym zanieczyszczeniem będzie to powstałe podczas wykonywania cięć. Zaletą takiego rozwiązania jest również możliwość odzyskania części, a często nawet całości materiału, który wykorzystany był do postawienia ścianki. To, o czym należy pamiętać w tym przypadku, to jedynie fakt, by wszelkie prace związane z rozbiórką rozpoczynać od góry.

Wyburzenie ściany działowej – jak to zrobić?

W sytuacji, kiedy właścicielowi nie zależy na odzyskaniu surowca lub kiedy nie ma możliwości wykonania rozbiórki, wykorzystuje się inwazyjną metodę, jaką jest wyburzanie. Zależnie od skali przeprowadzanego remontu należy odpowiednio dopasować urządzenia, z których będzie się korzystać przy wyburzaniu. Wśród najczęściej wybieranych wymienia się między innymi:

  • piłę z odpowiednią tarczą,
  • młot pneumatyczny,
  • łom,
  • ciężki młot ręczny.

Podczas wykorzystania każdego z tych narzędzi należy zwrócić szczególną uwagę na pozostałości po ścianie. Niezbędne jest ich zabezpieczenie. Po załataniu dziur oraz zaszpachlowaniu i zeszlifowaniu możliwe jest malowanie pomieszczenia.

O czym należy pamiętać przy wyburzaniu ściany działowej?

Przed rozbiórką ścianki działowej trzeba ustalić, czy na pewno nie jest to element nośny budynku. Podczas prowadzonych czynności warto również pamiętać o instalacjach, jakie się w niej znajdują. Dotyczy to nie tylko przewodów elektrycznych, ale również wodnych czy gazowych. Należy ustalić, w jakich miejscach znajdują się rury i kable, aby uniknąć ich uszkodzenia. Po wykonaniu wszelkich prac budowlanych niezbędne jest prawidłowe pozbycie się gruzu. Nie można wyrzucić go do standardowego pojemnika na odpady — konieczne jest zamówienie kontenera lub specjalnego worka.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy