Materiał Partnera

Dekory ze sklejki jako elementy ozdobne do wnętrz

Dekory ze sklejki jako elementy ozdobne do wnętrz

Podczas aranżowania wnętrz zawsze na jaw wychodzi, jak wielką rolę odgrywają dodatki. I choć to podłogi, ściany oraz oczywiście meble nadają mieszkaniu kształt, to bez różnego rodzaju dekoracji całość będzie wydawała się niekompletna. Pusta, niegościnna, a na dłuższą metę po prostu nudna.

Z drugiej strony absolutnie nie chodzi o to, aby przytłaczać. Siła detali polega na tym, że nawet niewielka ich ilość potrafi wnieść pozytywne zmiany do konkretnego pomieszczenia. W dalszej części niniejszego artykułu wciąż rozwijać będziemy ten temat – głównie na przykładzie pomysłowych dekorów ze sklejki. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Niepowtarzalne dekoracje

Ozdoby wykonane ze sklejki znakomicie sprawdzą się jako cieszące oko, domowe dodatki. Nawet jeśli w swej naturalnej formie pasują do każdego pomieszczenia, nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco poeksperymentować. Możemy przecież malować je farbami, oklejać przeróżnymi akcesoriami, a także skorzystać z coraz popularniejszej techniki decoupage’u. Efekty? Jedyne w swoim rodzaju.

Sztuka łączenia

Jak się okazuje, opisywane dekory bardzo dobrze łączą się z innymi elementami. Warto zestawiać je ze skrzynkami, pudełkami, szkatułkami i herbaciarkami. Oprócz motywów roślinnych czy owocowych – mówi przedstawiciel firmy Decoupagedo dyspozycji mamy również litery tworzące rozmaite okolicznościowe napisy. Z tego względu dekoracje ze sklejki dodaje się często do prezentów wręczanych na specjalne okazje: urodziny, chrzciny, śluby oraz różnego rodzaju jubileusze.

Dekory w poszczególnych częściach domu

Owe oryginalne ozdoby świetnie prezentować będą się w oknach i na ścianach pokoi – w końcu bez problemu można przemieć je w zawieszki. Odnajdą się w kuchni, salonie, sypialni, przedpokoju oraz w domowym biurze. Dzięki nim niepowtarzalny wygląd nadamy organizerom, toaletkom czy garderobom. Jeśli chodzi o pokoje naszych dzieci, te idealnie nadają się do przystrojenia ich dekorami. Kształtne i kolorowe rekwizyty – kwiatki, zwierzątka oraz postacie z bajek – pasować będą tam idealnie. Polecamy przymocować je do łóżeczka, szafy, a także drzwi.

Proste ozdabianie

Nie ma co ukrywać – w urządzaniu wnętrz ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Jeśli mocno tego chcemy, pięknie ozdobimy mieszkanie, wprowadzając do niego w efekcie wiele ciepła. Dekory ze sklejki nie są przeznaczone jedynie dla wyjątkowo uzdolnionych osób. Jesteśmy pewni, że każdy prosto i szybko stworzy na ich podstawie małe dzieło sztuki. Mimo tego warto zaznaczyć, że przedmioty te nawet bez naszej ingerencji – pozostawione w naturalnym drewnianym kolorze – prezentować będą się okazale.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy