Materiał Partnera

Czym się kierować podczas wyboru piekarnika?

Czym się kierować podczas wyboru piekarnika?

Piekarnik to jeden z najważniejszych sprzętów AGD wybieranych do domu lub mieszkania. Dla wielu jest niezbędnym elementem wyposażenia w kuchni. To zakup na lata, dlatego warto dobrze go rozważyć, biorąc pod uwagę wszelkie „za” i „przeciw”. Jest wiele parametrów, na które trzeba zwracać uwagę. O co dokładnie chodzi? Czym kierować się przed złożeniem zamówienia na konkretny model?

Po pierwsze: :zdrowe odżywianie

Sposób, w jaki przygotowuje się posiłki jest obecnie bardzo ważny. Zdrowe odżywianie stało się ostatnio bardzo modne, dlatego coraz większą popularność zyskują piekarniki parowe. Urządzenia umożliwiają przyrządzenie pełnowartościowego posiłku o intensywnym smaku i aromacie.

Po drugie: producent

Przy dobieraniu piekarnika do własnych wymagań klient często kieruje się marką, renomą producenta. To na pewno dobra metoda doboru, bo za znanym logo bardzo często stoi jakość i gatunek danego sprzętu.

Zaufani wytwórcy AGD to na przykład firmy AEG, Electrolux, KÜPPERSBUSCH, Bosh, Miele, Simens czy Whirpool. Pamiętaj, że piekarnik od zaufanego producenta to zawsze gwarancja niezawodności.

Nawet jeśli dojdzie do awarii, to obsługa gwarancyjna działa bez zarzutu. A Ty, jako klient, otrzymujesz najwyższą możliwą jakość nie tylko przy samym zakupie, ale także po nim. To bardzo ważne w kontekście długoletniej eksploatacji kuchni.

Po trzecie: Budowa piekarnika

Wybierając piekarnik, zwracaj uwagę także na takie kwestie jak pojemność czy zastosowane prowadnice. Chodzi zatem o konstrukcje sprzętu oraz o zastosowane w nim części
i mechanizmy. Ma to wpływ na funkcjonalność i wygodę korzystania na co dzień.

Najmniejsze urządzenia mają pojemność 40 litrów, a największe – nawet do 70 litrów. Dla dużej rodziny sprawdzą się większe modele. Przy wyborze idealnego dostawcy liczy się zatem różnorodność wyboru. Na przykład w salonie piekarników w Szczecinie AGD Prestige można nabyć piekarnik, kierując się właśnie tak zróżnicowanymi kryteriami.

Kolejna rzecz to wspomniane już prowadnice. Obecnie w tych najbardziej nowoczesnych modelach piekarników stosuje się wariant teleskopowy. Ta technologia wysuwania blach jest rekomendowana przez ekspertów. Polecanym rozwiązaniem jest wózek piekarnika, który ma możliwość wysuwania blachy od razu przy otwarciu drzwiczek. To opcja najwygodniejsza, ale też niestety najdroższa.

Po czwarte: design

Podczas wyboru piekarnika niewątpliwie należy zwrócić uwagę również na jego design, który powinien być dopasowany do klimatu panującego w danej kuchni.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy