Artykuł sponsorowany

Czym może skutkować wybór złego materaca?

Czym może skutkować wybór złego materaca?

Zdrowy, spokojny sen jest bardzo ważny, aby zapewnić swojemu organizmowi właściwą regenerację oraz dużo energii każdego ranka. Abyś jednak mógł się dobrze wyspać, powinieneś zainwestować w odpowiedni materac, który będzie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, czym może skutkować wybór złego materaca oraz na co warto zwrócić uwagę, decydując się na konkretny model.

Zbyt miękki materac

Wybierając materac, przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na jego stopień twardości. Źle dobrany może spowodować niewłaściwe podparcie pleców oraz innych miejsc na ciele. W konsekwencji może doprowadzić do pojawienia się różnych dolegliwości bólowych szyi czy kręgosłupa lub ich nasilenia. Zbyt miękki materac sypialniany sprawia, że kręgosłup układa się w bardzo nienaturalnej pozycji.

Wygięty w pałąk powoduje nadmierne napięcie części kręgów, które nie mogą wówczas odpocząć i zregenerować się podczas snu po długim i męczącym dniu. Tak niekorzystne dla ciała ułożenie może prowadzić do wystąpienia wad postawy, bólu pleców, urazów czy nieprzyjemnej sztywności mięśni i stawów.

Zbyt twardy materac

Choć zbyt twardy materac nie jest aż tak niebezpieczny dla zdrowia, jak za miękki, również może przynieść niekorzystne konsekwencje. Zbyt twarde podłoże do spania sprawia, że naturalne krzywizny ciała nie mają zapewnionego optymalnego wsparcia. Zwiększają się też przez to punkty napięcia w kilku najbardziej narażonych na to miejscach. Wówczas może dochodzić do nieprzyjemnego drętwienia niektórych części ciała oraz występowania bólu w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, karku i szyi. Ponadto sen w złej pozycji skutkuje niewyspaniem, rozdrażnieniem i zmęczeniem, nawet pomimo dostatecznej ilości czasu spędzonej w łóżku.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Jeśli szukasz odpowiedniego materaca, przede wszystkim powinieneś korzystać z oferty renomowanych producentów, takich jak np. Nowoczesne Materace, którzy w razie potrzeby pomogą Ci w dokonaniu najlepszego wyboru. Wówczas zyskasz pewność, że Twój materac będzie:

  • wykonany z wysokiej jakości pianki termoelastycznej,
  • wyposażony w trwałe sprężyny kieszeniowe,
  • wyprodukowany z wykorzystaniem nowoczesnych technologii,
  • odporny na odkształcenia,
  • wyposażony w kilka stref twardości.

Ważne jest także, aby pokrowiec materaca miał właściwości hipoalergiczne i antybakteryjne. Dzięki temu nie będziesz narażony na działanie alergenów, takich jak kurz czy roztocza, co jest szczególnie istotne w przypadku osób skłonnych do uczuleń.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy