Materiał Partnera

Czym charakteryzuje się szkło lacobel?

Czym charakteryzuje się szkło lacobel?

Lacobel, czyli lakierowane szkło dekoracyjne, to wyrób, który jest coraz częściej wybierany jako rozwiązanie alternatywa dla płytek czy płyt MDF. Ma wiele ciekawych właściwości i świetnie się prezentuje. Cechą wyróżniającą jest zwłaszcza jego uniwersalność. Można go wykorzystywać w różnych pomieszczeniach i montować na wielu elementach. Co jeszcze warto wiedzieć o takim produkcie?    

W jaki sposób tworzy się szkło lacobel?

Łatwo rozpoznać, że ma się do czynienia ze szkłem typu lacobel. Jest to bowiem perfekcyjnie wygładzona tafla szkła o sprecyzowanym kolorze lub wzorze.

Powstaje ona przy wykorzystaniu tzw. technologii float. Koncepcja opiera się na sklejaniu ze sobą minimum dwóch warstw szyby i takiej samej ilości folii. Pozwala to na stworzenie bardzo charakterystycznego produktu. W ten sposób można wytworzyć szkło o różnych wymiarach i grubościach.

Najbardziej spektakularne są szkła wielkoformatowe, na przykład 125 cm x 250 cm. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by złożyć całościowy projekt z wielu połączonych ze sobą elementów. Łączenia są niemal niezauważalne gołym okiem, co pozwala na utworzenie bardzo efektownej kompozycji.

Czemu warto stawiać na panele szklane ze szkła lacobel?

Ogromną zaletą takich paneli jest wszechstronność zastosowania. Dziś montuje się je zamiast płytek nad blatem w kuchni lub na ścianie łazienki. Niektórzy kładą takie szkło na szafach przesuwnych lub na innych meblach.   

Dużym plusem paneli lacobel jest również trwałość oraz możliwość nadrukowywania praktycznie nieskończonej ilości grafik. Inwestorzy mają do dyspozycji naprawdę sporo wzorów.

Dodatkowo wspomniane produkty można obrabiać. Wiercenie, piaskowanie lub szlifowanie nie stanowi w tym kontekście żadnego problemu.

Gdzie składać zamówienia na idealne szkło lacobel?

Dziś na rynku istnieje wiele firm oferujących realizację ze szkła lacobel. Z tym większą uwagą trzeba więc przyglądać się usługodawcom. Nie wszyscy będą bowiem na tyle doświadczeni, by oferować wysokiej klasy usługi.

W tym kontekście na plus bardzo wyróżnia się katowicka firma Galas. To specjaliści w dziedzinie szklanych realizacji, którzy działają na rynku już od około dwóch dekad. Wyróżnia ich wiedza i doświadczenie, ale także bardzo szeroki asortyment dostępnych wzorów i odcieni szkła.

Jeśli więc wciąż zastanawiasz się, gdzie poszukiwać idealnego szkła lacobel, to teraz masz odpowiedź. Wystarczy skontaktować się z przedstawicielami Galas i zapytać o realizację produktu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy