Materiał Partnera

Czym charakteryzują się dekoracyjne grzejniki pokojowe?

Czym charakteryzują się dekoracyjne grzejniki pokojowe?

Warunki klimatyczne, panujące w naszej strefie klimatycznej, wymuszają na Polakach ogrzewanie domu czy mieszkania. Trudno wyobrazić sobie przetrwanie sezonu jesienno-zimowego bez sprawnie działającego ogrzewania, toteż niemal każdy budynek posiada własną instalację c.o. bądź przyłącze do miejskiej sieci grzewczej. Ostatnim elementem każdej instalacji grzewczej, który zapewnia przyjemną temperaturę w pomieszczeniu, jest oczywiście grzejnik.

Ciepły grzejnik w każdym pomieszczeniu

Najpopularniejszą metodą ogrzewania polskich domów jest korzystanie z instalacji zasilanej kotłem na paliwo stałe, ewentualnie gazowym. Ciepło przekazywane jest do pomieszczeń za pośrednictwem grzejników konwekcyjnych, co jest rozwiązaniem wygodnym i ekonomicznym – mówi ekspert z firmy Termix.
Aby ciepło emitowane z grzejnika skutecznie rozprzestrzeniało się po wnętrzu, element ten nie może być w żaden sposób osłonięty czy ukryty. Niestety, większość tradycyjnych kaloryferów charakteryzuje się bardzo nieatrakcyjnym wyglądem. Wyeksponowany pod oknem, zwykły grzejnik jest zdolny zaburzyć wystrój całego wnętrza. Jednocześnie, stare grzejniki zbudowane z ciasno ułożonych żeberek są bardzo trudne do utrzymania w czystości. Rozwiązaniem licznych problemów z takimi kaloryferami jest wymiana ich na nowoczesne grzejniki dekoracyjne.

Grzejnik dekoracyjny do pokoju

Początkowo grzejniki dekoracyjne stosowano przede wszystkim w łazienkach. Zbudowane z pionowych kolektorów, połączonych poprzecznymi rurkami, świetnie nadają się do suszenia mokrych ręczników. Dodatkowo, taka konstrukcja znacznie ułatwia czyszczenie. Wysoka skuteczność i niezaprzeczalna estetyka tego rozwiązania stała się inspiracją do poszukiwań nowych możliwości zastosowania podobnych grzejników również w innych wnętrzach. Pokojowe grzejniki dekoracyjne charakteryzują się zatem przede wszystkim kształtem, mocno odbiegającym od tradycyjnych kaloryferów. Swoją formą mogą przypominać grzejniki łazienkowe, jednak najczęściej posiadają własny, niepowtarzalny design. Często budowane są nie z rurek, ale profili o przekroju prostokątnym, trójkątnym lub owalnym. Wykorzystując metodę lakierowania proszkowego, grzejniki dekoracyjne do pokojów można wykańczać powłokami w dowolnym kolorze z palety RAL. Co więcej, czołowi producenci oferują swoim klientom opcję indywidualnego zdobienia grzejników dowolnym nadrukiem, np. ze zdjęcia lub ulubionego obrazu. Oznacza to, że grzejniki w fantazyjnych kształtach i atrakcyjnych barwach mogą stać się prawdziwą ozdobą twojego domu. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne występują w wersjach poziomych i pionowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych kaloryferów, można montować je w dowolnym miejscu na ścianie. Jeżeli więc szukasz niebanalnych rozwiązań, które zapewnią komfortową temperaturę we wnętrzu twojego domu, jednocześnie będą jego ozdobą, weź pod uwagę zamówienie pokojowych grzejników dekoracyjnych.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy