Artykuł sponsorowany

Czy oczyszczalnie przydomowe nadają się do samodzielnego montażu?

Czy oczyszczalnie przydomowe nadają się do samodzielnego montażu?

Szukasz taniego sposobu na wybudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków? Odradzamy oszczędzanie na jakości. Wyłącznie zakup certyfikowanych zbiorników i urządzeń zapewni wieloletnią, bezproblemową pracę oczyszczalni. Możesz natomiast pokusić się o samodzielny montaż. Jeśli pociąga cię takie wyzwanie, upewnij się, że samodzielna instalacja nie spowoduje utraty gwarancji producenta.

Oczyszczalnia ścieków DIY?

Zakup oczyszczalni w naszej firmie bez usługi montażu nie powoduje utraty gwarancji. Oczywiście zawsze zachęcamy naszych klientów do skorzystania z pełnej usługi, jednak jeśli dana osoba ma niezbędny sprzęt i umiejętności do wykonywania tego typu instalacji wodno-kanalizacyjnych, nic nie stoi na przeszkodzie do samodzielnego montażu

– mówi ekspert z przedsiębiorstwa Bio Eden.

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków wiąże się z koniecznością przeprowadzenia prac ziemnych (przygotowania wykopu pod zbiornik, rury kanalizacyjne, studzienkę na oczyszczoną wodę lub drenaż rozsączający). Chociaż wykopanie dołu na zbiornik wydaje się nie być trudnym zadaniem, do jego wykonania potrzebna jest koparka, a zatem do inwestycji trzeba doliczyć koszt wynajęcia maszyny z operatorem. Przygotowując wykop pod rury należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego spadku – w przeciwnym razie nieczystości nie będą swobodnie spływać do zbiornika. Po posadowieniu zbiornika w gruncie należy wykonać przyłącze do domowej sieci, co również wymaga profesjonalnego sprzętu i umiejętności. Wszelkie błędy na etapie realizacji mogą skutkować problemami z użytkowaniem oczyszczalni. Toteż samodzielny montaż nie zawsze okazuje się oszczędnym rozwiązaniem.

Zakup oczyszczalni z usługą montażu

Chociaż samodzielny montaż przydomowej oczyszczalni jest możliwy, nie zawsze kończy się sukcesem. Jak przy każdej budowie, również podczas wykonywania oczyszczalni mogą zdarzyć się niespodzianki, z którymi poradzi sobie tylko fachowiec. Dlatego zakup przydomowej oczyszczalni ścieków z usługą montażu jest znacznie bardziej bezpiecznym pomysłem, a często okazuje się też po prostu tańszy. Niektóre firmy oferują atrakcyjne rabaty klientom, którzy zamawiają kompleksową usługę. W takich sytuacjach decyzja o zamówieniu oczyszczalni z montażem wydaje się oczywista.

Podstawową zaletą ścisłej współpracy z producentem oczyszczalni jest dostęp do fachowej wiedzy i narzędzi. Specjalista pomaga w wyborze najlepszego systemu dla danego domu i działki, wytycza też odpowiednie miejsce na wykonanie wykopów. Ekipa montażowa przyjeżdża na miejsce z pełnym wyposażeniem i wszystkimi niezbędnymi akcesoriami. Ponieważ doświadczeni fachowcy pracują pewnie i według doskonale znanego schematu, oczyszczalnia powstaje bardzo szybko. Zwieńczeniem montażu jest uruchomienie oczyszczalni – wykonane przez eksperta gwarantuje poprawne działanie instalacji.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy