Materiał Partnera

Czy drewno egzotyczne to dobry materiał na deski tarasowe?

Czy drewno egzotyczne to dobry materiał na deski tarasowe?

Taras drewniany na pewno wygląda elegancko i stylowo, jednak planując taką budowlę, warto zadbać, aby była ona funkcjonalna i trwała. Użyte do budowy drewno musi być odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Warto więc zastanowić się nad budulcem, jakim jest drewno egzotyczne. Dlaczego ten rodzaj materiału szczególnie nadaje się na deski tarasowe? Co o tym decyduje?

Dlaczego deski z drzewa egzotycznego nadają się na taras?

To, że deski z drzewa egzotycznego nadają się do użycia do budowy tarasu, to zasługa zawartego w nich krzemu i olejków. Tych substancji jest więcej niż w naszych rodzimych gatunkach, a dzięki temu drewno to wykazuje się ogromną odpornością na złe warunki atmosferyczne. Opiera się również grzybom oraz owadom i dlatego z powodzeniem może być wykorzystywane do budowy najróżniejszych zewnętrznych budowli, takich jak altany, podłogi tarasów, wykończenie oczek wodnych czy wszelkich urządzeń nadbrzeżnych.

Deski z drzew egzotycznych, dostarczane na rynek przez takie firmy, jak DREW-MIŚ, są przede wszystkim bardzo trwałe i twarde. Jest tak dlatego, że mają one zbitą i gęstą strukturę, co czyni je wyjątkowo odpornymi na uszkodzenia. Budowle i przedmioty z nich wykonane są bardzo żywotne, nawet bez specjalnej konserwacji.

Inną, bardzo ważną dobrą cechą, jest bogata kolorystyka, która nie występuje w drewnie z drzew rodzimych rosnących w umiarkowanej strefie klimatycznej. Często spotykane kolory to złoto, brąz, miodowy, a nawet czerwony. Ten fakt sprawia, że deski mają wysokie walory estetyczne, trafiające w gusta tak wielu użytkowników.

Jakie gatunki drewna egzotycznego można polecić na taras?

Jeżeli ktoś decyduje się na drewno egzotyczne na taras, to ma do wyboru kilka głównych gatunków. Jednym z najpopularniejszych jest to, które pochodzi z modrzewia syberyjskiego. Deska ma wyraźny rysunek i intensywny brązowy kolor. Odporna jest na bardzo niskie temperatury, wodę i ścieranie. Dobrze zaimpregnowana może przetrwać na zewnątrz nawet trzydzieści lat.

Natomiast Bangkirai to drewno pochodzące z gatunku rosnącego w południowej Azji. Posiada mało wyraźny rysunek słojów, ale za to ma ciekawą barwę. Poszczególne deski mogą przybierać kolor od jasnobrązowego do tonów czerwonych.

Drewno Cumaru pochodzi z Ameryki Łacińskiej. Wyjątkowo odporne na wilgoć, nie wchłania także tłuszczu i brudu. Odporne i twarde, może przybierać różne tony kolorów od mahoniowego do bursztynowego. Podobne walory posiada afrykańskie Mukulungu, a najciekawsza jest jego brązowobordowa barwa.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy