Artykuł sponsorowany

Chemia budowlana, której nie może zabraknąć podczas remontu

Chemia budowlana, której nie może zabraknąć podczas remontu

Chemia budowlana jest niezwykle ważna podczas każdego remontu – można wręcz powiedzieć, że bez niej nie byłaby możliwa. To od niej zależy, jakiej jakości będzie zaplanowany efekt renowacji. Już sam wybór materiałów budowlanych może przysporzyć dużo kłopotów, a co dopiero chemia budowlana. Co można wobec tego do niej zaliczyć? I co najbardziej z jej asortymentu przyda się do remontów?

Podstawowa chemia budowlana wykorzystywana przy remoncie

Chemia budowlana to domieszki oraz dodatki, których używa się do produkcji spoiw, zapraw budowlanych lub mieszanek wszelkiego rodzaju. Służy ona również jako materiał izolacyjny, wykończeniowy albo konstrukcyjny. Jej zastosowanie jest niezwykle szerokie – najczęściej używa się jej jednak podczas remontów. Do chemii budowlanej można zaliczyć przede wszystkim:

·       zaprawę,

·       beton,

·       piankę poliuretanową,

·       kleje montażowe,

·       fugi.

Pianka poliuretanowa jest niezbędna, jeżeli chce się zamontować nowe okna. Dzięki niej można zapełnić szczeliny znajdujące się pomiędzy ramą a ścianami. To materiał, który ma dobrą izolację termiczną, dodatkowo przy właściwym montażu potrafi obniżyć koszty ogrzewania. Często wykorzystuje się ją przy docieplaniu dachów, jak i ścian. Świetnie łączy również drewniane elementy konstrukcji.

Zaprawa przydaje się w momencie, kiedy wprowadza się zmiany w układzie ścian. Można wybrać zaprawę murarską lub tynkarską – pierwsza z nich pomaga w wiązaniu cegieł i pustaków, druga pokrywa ściany, co umożliwia dalsze etapy postępowania z nimi, czyli malowanie. Za pomocą kleju montażowego można łączyć klepki podłogowe – na tym etapie ważne jest, aby materiały były pozbawione kurzu, inaczej mogą się nie kleić. Fugi wykorzystuje się w przypadku płytek ceramicznych, szklanych lub drewnianych. Uszczelniają ich powierzchnię, chronią przed zawilgotnieniem i zabrudzeniem. Poza tym pełnią też rolę estetyczną.

Jak wybrać odpowiednią chemię budowlaną do remontu?

– Na rynku budowlanym jest dostępnych wiele rodzajów chemii budowlanej. Jeżeli nie ma się z nią na co dzień styczności, należy w pierwszej kolejności zapoznać się z właściwościami potrzebnych materiałów, a następnie dobrać najrozsądniejsze cenowo, jak i jakościowo rozwiązanie. Można skorzystać również z pomocy specjalisty – czy to osoby mającej przeprowadzić remont, czy producenta albo sprzedawcy chemii budowlanej – tłumaczy przedstawiciel firmy DOMET. Nie zawsze należy się kierować względami estetycznymi, choć jest to ważny element renowacji. Najważniejsza będzie trwałość.

Przy zakupie chemii budowlanej warto skorzystać z ofert hurtowni budowlanych. Może się to okazać najlepszym rozwiązaniem cenowym, jak i jakościowym – szczególnie, że ich właściciele znają się na fachu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy