Materiał Partnera

Charakterystyka książeczek do kąpieli

Charakterystyka książeczek do kąpieli

Dziecięca kąpiel nie musi być jedynie zabiegiem higienicznym oraz cowieczornym rytuałem - stanowi bowiem okazję do fantastycznej zabawy, rozwijania ciekawości świata u malucha, a także nauki nowych rzeczy. Wspólne przeglądanie książeczek do kąpieli może być wspaniałym urozmaiceniem codziennych czynności pielęgnacyjnych.

Zalety książeczek kąpielowych

Często nie zdajemy sobie sprawy z mnogości zalet czytania książek najmłodszym. Czytanie oraz przeglądanie kolorowych ilustracji wspiera rozwój dziecka wielopłaszczyznowo – poprzez rozwój wyobraźni oraz empatii, ćwiczenie pamięci i koncentracji, a takżekształtowanie prawidłowych więzi rodzic-dziecko. Codzienne oglądanie książeczek pozytywnie wpływa na rozwój motoryczny i intelektualny naszej pociechy, co z pewnością zaprocentuje w przyszłych latach nauki przedszkolnej i szkolnej. Bajki pomagają kształtować wrażliwość moralną, budować własny system wartości oraz zrozumieć otaczającą rzeczywistość. Z tego powodu pierwsze książeczki często nawiązują do codziennych czynności, takich jak zabawa, posiłki, ubieranie się, czy kąpiel. Szczególnie w kontekście czynności higienicznych książeczki kąpielowe zdają się spełniać wiele pozytywnych funkcji. Dla wielu dzieci kąpiel jest atrakcją wywołującą wiele uśmiechu i radości, równie dla wielu jest ona niezbyt lubianą czynnością, wywołującą lęk i nieprzyjemne skojarzenia. Aby umilić najmłodszym ten czas, powstały książeczki do kąpieli. Taka zabawka jest doskonałym pomysłem nie tylko dla wielbicieli kąpieli. Ciekawe i kolorowe ilustracje skutecznieprzyciągają wzrok dziecka, minimalizują lęk przed wodą i odwracają jego uwagę od nieprzyjemnych zabiegów pielęgnacyjnych, jak na przykład obcinanie paznokci.

Od jakiego wieku wprowadzać książeczki do kąpieli?

Wodoodporne książeczki powstały z myślą o najmłodszych dzieciach, które potrafią samodzielnie siedzieć i swobodnie przeglądać ich karty.

Jak wspomina ekspert reprezentujący firmę Aico: „W ofercie wielu hurtowni, na klientów czeka mnóstwo rodzajów książeczek kąpielowych. Są one dostosowane do płci, wieku oraz zainteresowań dziecka. Wykonane są jedynie z bezpiecznych dla dzieci, najwyższej jakości materiałów.”

Miękkie książeczki zostały dopasowane kształtem i rozmiarem do rączek dziecka. W zależności od przedziału wiekowego znajdziemy w nich różne treści - te dla młodszych składają się głównie z historyjek obrazkowych, a dla starszych dzieci znajdziemy także proste teksty, na przykład nazwy zwierzątek lub przedmiotów.

Bodźce dźwiękowe i wzrokowe

Książeczki występują w wersji klasycznej, a także wyposażonej w dodatkowe urozmaicenia, stymulujące niemal wszystkie zmysły dziecka. Są nimi zabawki wykonane z pianki, zawierające wyjmowane elementy, dzięki którym maluch uczy się rozpoznawać kształty zwierzątek, figury geometryczne, czy rozmaite przedmioty. Znajdziemy również książeczki piszczące, które po naciśnięciu przez dziecko w odpowiednim miejscu wydają charakterystyczny dźwięk. Wodoodporne książeczki, dzięki temu, że są bardziej miękkie i znacznie lżejsze od tradycyjnych sprawdzą się doskonale nie tylko podczas wieczornej kąpieli, lecz także w czasie podróży, czy wakacyjnych zabaw. Książeczki kąpielowe stanowią doskonały początek czytelniczej przygody naszego dziecka, dostarczając najmłodszym fantastycznej rozrywkii zapewniając komfort i relaks podczas kąpieli.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy