Całoroczne drewniane domy - czy to się opłaca?
Chociaż domy z drewnianych bali wciąż w Polsce uznawane są za swoistego rodzaju ekstrawagancję budowlaną, to jednak wydaje się, iż systematycznie wzrasta zainteresowanie tego typu budownictwem. Domy takie bowiem są tanie w utrzymaniu i bardzo komfortowe. Co więcej, wbrew powszechnej opinii nie są jedynie miłym dodatkiem do działkowego ogródka.
Domy drewniane, popularnie nazywane "finkami" to ciekawa odmiana dla przyjętego w Polsce budownictwa. Są one ekologiczne, nie dziwi więc fakt, że coraz odważniej adaptują się one na naszym rodzimym rynku. Co warto podkreślić, dom drewniany to nie tylko nieco bardziej rozbudowana altana przeznaczona do wypoczynku na działce, ale mieszkanie z prawdziwego zdarzenia - mówią specjaliści z www.findrewno.pl.
Do budowy tego rodzaju domów wykorzystuje się zazwyczaj drewno suszone komorowo, co sprawia iż jest ono wysokiej jakości, a dodatkowo staje się bardzo trwałą konstrukcją. Warto podkreślić, że drewno jest materiałem, które samo idealnie reguluje wilgotność, dodatkowo zestawienie ze sobą kolejnych elementów jest bardzo proste. Prostota konstrukcyjna sprawia, że dom w zależności od potrzeb można w prosty sposób zmodernizować lub powiększyć, a koszty takich operacji są znacznie niższe niż w przypadku budynków murowanych. Wymiana przewodów elektrycznych bądź dobudowanie gniazdka w domach drewnianych nie wiąże się z koniecznością skuwania ścian.
Podkreślić również trzeba, że sama budowa takiego domu jest niezwykle szybka. Domy składane na placu budowy są gotowe do odbioru w maksymalnie trzy miesiące. Te które są przywożone w gotowych częściach - już po kilku dniach. Skrócony czas budowy wiąże się oczywiście z mniejszymi kosztami. Watro podkreślić również, że fundamenty pod domy drewniane nie muszą być głębokie, co związane jest z niewielkim tonażem. Inwestor oszczędza zatem nie tylko na czasie pracy ale i na kosztach związanych z zakupem materiałów.
Fachowcy z grupy www.findrewno.pl podkreślają, że użytkownik takiego domu nie oszczędza jedynie na samych kosztach budowy. Domy drewniane są bowiem energooszczędne. Wynika to ze znakomitego czynnika termoizolacyjnego, całego domu włącznie z drzwiami i oknami.
Domy drewniane to również ekologia. Do ich produkcji wykorzystuje się przeważnie materiały w pełni ekologiczne, takie, które sprzyjają środowisku i zdrowiu mieszkańców. Posiadacze takich budynków wolni będą od niezdrowych standardów budownictwa, jak papa, płyty OSB czy styropian. Ich miejsce skutecznie zastępują materiały naturalne, ekologiczne, energooszczędne oraz dyfuzyjne. Zaliczyć do nich można wiór osikowy lub wełnę mineralną. Zastosowanie takich rozwiązań pozwala uzyskać doskonały mikroklimat wewnętrzny który charakteryzuje domy drewniane. Tylko takie materiały zapewniają pełną wentylację ścian, co pozwala na oddychanie pełną piersią i odpoczynek niezależnie od pory roku. W celu zabezpieczenia budynku i zwiększenia jego żywotności stosuje się wysokiej jakości impregnaty ekologiczne.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana