Materiał Partnera

Budowa zbiorników na deszczówkę

Budowa zbiorników na deszczówkę

Przy prowadzeniu własnego ogrodu warto zadbać o zagospodarowanie wody deszczowej. Ze względu na zużycie wody na użytek własny oraz opłaty za usługi kanalizacyjne dobrym sposobem jest zainstalowanie odpowiedniego systemu, dzięki któremu woda nadająca się do wykorzystywania nie będzie bezproduktywnie spływać prosto do kanalizacji.

Systemy wykorzystujące deszczówkę do podlewania trawników

Systemy Garden Eco oraz Garden Complex wykorzystywane są do zbierania, magazynowania, a następnie wykorzystania wody deszczowej do podlewania trawnika, mycia samochodu lub prac porządkowych. Deszczówka spływa systemem rynnowym z dachu, a następnie poprzez pionowy system spustowy doprowadzana jest podziemnymi rurami do zbiornika podziemnego, który również znajduje się pod ziemią. W rurze zainstalowany jest filtr, na którym odbywa się mechaniczne oczyszczanie wody z zabrudzeń i czysty płyn spływa do zbiornika. System ten obejmuje kompletny zbiornik z filtrem i przelewem, zatapialną i zasysającą pompę jednofazową wyposażoną w automatykę oraz niezależną od zbiornika skrzynkę ogrodową.

Kompleksowy system do wykorzystania deszczówki

System House Complex służy do magazynowania oraz wykorzystania deszczówki zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz w celach bytowo-gospodarczych. Należą do nich: spłukiwanie WC, pranie, sprzątanie i podlewanie trawnika. Systemy, które mogą być wykorzystywane przez cały rok, składają się z kompletnego zbiornika z pokrywą, filtrem, poborem wody i przelewem oraz centrali sterującej umieszczonej w pomieszczeniu technicznym budynku. Jest ona wyposażona w pompę oraz akcesoria, które umożliwiają pobór wody ze zbiornika i wprowadzenie jej do niezależnej instalacji wodociągowej. Podczas okresowego braku wody deszczowej w zbiorniku instalacja jest z automatu dopełniana wodą wodociągową, ale należy zawczasu pamiętać o zaprojektowaniu i wykonaniu osobnej instalacji wodociągowej, która wykorzystuje deszczówkę.

Systemy ze zbiornikami na deszczówkę są dostępne w ofercie firmy firmy usługowo-handlowej MiM Mariusz Mańkowski, która proponuje ciekawe rozwiązania dla transportu, rolnictwa, domu, prądu, przemysłu, warsztatu oraz gospodarki komunalnej.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy