Artykuł sponsorowany

Atrakcyjny wystrój pokoju

Atrakcyjny wystrój pokoju

Wiele czynników pływa na atrakcyjny wygląd pomieszczeń i w większości wypadków wpływ na nie mamy my sami. Dlatego też warto postarać się o jak najlepszy wygląd pomieszczeń, w szczególności tych, w których spędzamy najwięcej czasu.

Wystrój pokoju: dekoracja

Na atrakcyjny wystrój pokoju składa się tak wiele czynników, tak, że trudno w krótkim tekście wymienić je wszystkie. Właściwy dobór mebli to tylko połowa sukcesu. Zostaje jeszcze dobór dodatków, oświetlenia, dekoracji, no i oczywiście podstawa: kolor ścian. Nie jesteśmy jednak skazani na ściany jedynie malowane czy ozdobione standardową tapetą dostępną w sklepach budowlanych. Ostatnio niezwykle modne są inne ozdoby pozwalające ciekawie udekorować ściany: fototapety czy naklejki na ścianę.

Fototapety

Fototapety, jak pozwala domyślić się nazwa, to tapety z wzorem znacznie powiększonego zdjęcia – format jest właściwie dowolny, a maksymalne wymiary określa oczywiście odległość od podłogi do sufitu. Fototapety wykonywane są w rozdzielczości wysokiej, jakości i mogą być matowe lub błyszczące. Nakleja się je łatwo, jak zwykłą tapetę. Wybierać można spośród gotowych motywów: pejzaży, kwiatów, zwierząt czy grafik autorskich; można też zamówić w zakładzie fototapetę z własnym zdjęciem.Naklejki na ścianę to kolejny ciekawy pomysł na urozmaicenie wyglądu pomieszczenia. Już dawno przestały się kojarzyć wyłącznie z pokojem dziecięcym. Naklejkami na ścianę możemy ozdobić zarówno pokój dzienny, jak i kuchnię czy sypialnię. Nowoczesne i ciekawe wzornictwo może bardzo podkreślić styl pomieszczenia i wydobyć jego niepowtarzalny charakter. Jeśli natomiast mamy na przykład resztki farby do wykorzystania, możemy wykorzystać gotowe szablony malarskie do wykonania ciekawych wzorów na ścianach, kontrastujących z kolorem ścian lub tylko nieznacznie różniących się od nich odcieniem. Obie metody pozwalają uzyskać niezwykle ciekawe efekty i zafundować nam wspaniałą aranżacje wnętrza.

Autorem artykułu jest Mat-Sat

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy