Artykuł sponsorowany

Aranżacje wnętrz z międzywojennymi gorsecikami

Aranżacje wnętrz z międzywojennymi gorsecikami

Nie jest tajemnicą, że moda zatacza co jakiś czas koło i powraca triumfalnie, zdobywają ponownie utracone uznanie. Obecnie można zauważyć wszechogarniająca retromanię. Ludzie uwielbiają wracać do designu sprzed lat, nadając mu współczesnego sznytu.

Estetyka okresu międzywojennego

Świetnym przykładem jest powrót inspiracji estetyką lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Oglądając magazyny wnętrzarskie i katalogi prezentujące najnowsze trendy, coraz częściej można natknąć się na aranżacje z wykorzystaniem elementów charakterystycznych dla okresu dwudziestolecia międzywojennego. Znak szczególny? Ekskluzywne okładziny mozaikowe! Ich wielką zaletą jest uniwersalność.  Klasyczna estetyka w żadnym stopniu nie „gryzie się” z nowoczesnym designem – z powodzeniem można łączyć je ze stylistyką modernistyczną, nowoczesną lub vintage. Ponadto mozaiki posiadają niezaprzeczalne walory techniczne, dzięki którym można je stosować nie tylko wewnątrz, ale także w przestrzeni ogrodowej lub na balkonie.

Mozaika – pomysły na ciekawe aranżacje

Mozaika wprowadza do pomieszczenia szczególną elegancję, której wysublimowany charakter nadaje pomieszczeniu wyjątkowość. Jej typowe „gorseciki” sprawiają, że każda przestrzeń (bez względu, czy będzie to praktyczna kuchnia, nowoczesna łazienka czy przestronny salon) nabiera niepowtarzalnego stylu. Praktyczność i elegancja – tak w skrócie można podsumować główne cechy mozaik.

Klimat międzywojenny pasuje do przestrzeni publicznej jak żaden inny z popularnych trendów wnętrzarskich. Wystarczy wyobrazić sobie lokal gastronomiczny, a w nim kontuar ozdobiony małymi ceramicznymi „gorsecikami” (np. w barwach chłodnego błękitu i delikatnego beżu) stojący nieopodal ceglanej ściany. Dodając do tego drewniane meble i subtelne oświetlenie, otrzymujemy niezwykle klimatyczna przestrzeń, w której każdy będzie czuć się po prostu dobrze.

Pragniesz przywrócić klimat sprzed 100 lat? Pomyśl nad aranżacjami z wykorzystaniem przepięknych mozaikowych wzorów. Dzięki nim stworzysz niezwykle praktyczną i stylową przestrzeń!

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy