Materiał Partnera

5 sekretów czyszczenia markizy tarasowej

5 sekretów czyszczenia markizy tarasowej

Markiza tarasowa to instalacja, która jest niezwykle praktycznym dodatkiem na każdym tarasie. Ilość modeli tego popularnego rozwiązania jest ogromna, dzięki czemu wszystkie osoby znajdą produkt, który spełni ich oczekiwania. Przed zakupem markizy tarasowej warto dowiedzieć się więcej na temat czyszczenia oraz konserwacji tego sprzętu. W związku z częstym narażeniem markizy na działanie warunków atmosferycznych, regularne czyszczenie urządzenia to klucz do jego sprawnego działania przez wiele lat. Sprawdź, jakie są skuteczne metody na czyszczenie i konserwację markizy tarasowej.

Markiza tarasowa – rozwiązanie na każdy taras

Wraz z pojawienie się słonecznej pogody coraz więcej osób decyduje się na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Właściciele domów jedno- oraz wielorodzinnych szczególnie często cieszą się piękną pogodą na terenie własnych ogródków i tarasów. Jednak częste przebywanie na słońcu nie jest korzystne dla zdrowia. Dlatego w trosce o zdrowie domowników, wiele właścicieli domów decyduje się na inwestycję w markizy. Wrocław, Kraków, Łódź czy Warszawa – w każdym dużym mieście znajdziesz firmy zajmujące się projektowaniem oraz instalacją tego popularnego rozwiązania. Jedną z najistotniejszych kwestii jest dopasowanie wymiarów markizy np. we Wrocławiu, do Twojego tarasu. Profesjonalne firmy zapewniają indywidualne mierzenie i dopasowanie urządzenia do wymiarów tarasu klienta.

Markiza tarasowa – sposoby na czyszczenie

Jedną z najważniejszych kwestii, które należy wziąć pod uwagę, jeśli jesteś posiadaczem markizy, jest jej odpowiednie czyszczenie i konserwacja. Markiza tarasowa jest wystawiona na działanie skrajnych warunków atmosferycznych – od upalnego lata, przez wietrzną jesień po mroźną i pełną śniegu zimę. Dlatego, aby markiza działała sprawnie przez wiele lat, bardzo istotne jest jej regularne czyszczenie.

Gruntowne porządki związane z markizą powinny być przeprowadzane na wiosnę. Jest to okres, w którym po okresie jesiennym oraz zimowym materiał będący częścią urządzenia, może być brudny. Z kolei w stelażu mogą znajdować się zaschnięte liście, insekty oraz inne zabrudzenia, które należy usunąć, żeby instalacja działała poprawnie.

Czyszczenie materiału powinno rozpocząć się od usunięcia kurzu oraz liści zwykłą zmiotką. Jest to tzw. czyszczenie na sucho, które nie wymaga wiele pracy i najlepiej wykonywać je raz na miesiąc lub dwa. Kolejnym krokiem jest gruntowne wyczyszczenie poszycia. W przypadku większości modeli nie potrzeba specjalnych środków, wystarczy delikatny detergent wymieszany z wodą.

Sprzątanie stelażu jest równie ważne co dokładne wyczyszczenie poszycia. Nie można o tym zapominać w przypadku markizy. Wrocław i inne duże miasta oferują firmy zapewniające profesjonalne i kompleksowe czyszczenie całej instalacji. Jest to przydatna opcja, kiedy brakuje Ci czasu na dokładne wysprzątanie markizy tarasowej. Jeśli jednak chcesz to zrobić samodzielnie, bardzo ważne jest, żeby najpierw zacząć od sprzątania na sucho. Użyj odkurzacza lub zmiotki i usuń zaschnięte liście oraz insekty z każdej części stelażu. Następnie weź delikatnie zwilżoną ściereczkę i przetrzyj na mokro całą instalację.

Po czyszczeniu markizy na powierzchni materiału mogą pojawić się smugi po wodzie. W takiej sytuacji najlepiej dokładnie przetrzeć tkaninę i użyć wody z mydłem. Dzięki temu połączeniu środków do czyszczenia i delikatnemu wytarciu, pozbędziesz się mało estetycznych smug.

W żadnym wypadku nie należy używać silnych detergentów i innych środków chemicznych do czyszczenia markizy tarasowej. Jeśli próbowałeś się pozbyć zanieczyszczeń i zabrudzenia nie schodzą, zgłoś się do profesjonalnej firmy oferującej czyszczenie markiz.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy