Artykuł sponsorowany

5 rozwiązań, które warto zastosować w meblach kuchennych.

5 rozwiązań, które warto zastosować w meblach kuchennych.

Wyposażenie kuchni, a zwłaszcza meble są bardzo intensywnie użytkowane. Nic więc dziwnego, że wybierając kuchenną zabudowę, szczególną uwagę zwracamy na jej trwałość. Jednak poza jakością wykonania dobrze jest przyjrzeć się bliżej zastosowanym rozwiązaniom technicznym, które ułatwią korzystanie z mebli. Sprawdźmy zatem pięć rozwiązań, jakie warto zastosować w meblach kuchennych i przez które staną się one jeszcze bardziej funkcjonalne.

Jakie rozwiązania sprawdzą się w szafkach wiszących?

Pierwszym parametrem szafek wiszących, który można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika, jest ich wymiar. Coraz częściej, zwłaszcza w niewielkich przestrzeniach górna zabudowa kuchenna sięga aż do sufitu. Największa zaleta tego rozwiązania to uzyskanie dodatkowego miejsca. Drugim popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie uchylnych drzwiczek. Mogą one otwierać się do góry bądź w dół. W obu przypadkach istnieje możliwość zastopowania mechanizmu otwierającego w dowolnej pozycji. Takie rozwiązanie cechuje się dużo większym komfortem użytkowania i bezpieczeństwa niż szafki o drzwiach otwieranych na boki.

Powyższe rozwiązania są bardzo uniwersalne, co potwierdza fakt, że firma Meblox z Chrzanowa, stosuje je nie tylko w projektowanych przez siebie zestawach mebli kuchennych, ale również w meblach dla hoteli, aptek, czy gabinetów lekarskich. Dodatkowo dzięki projektom przygotowywanym przez paryskich projektantów każdy rodzaj mebli posiada unikatowy design.

Jak pomysłowo zaaranżować szafki dolne?

W dolnej części zabudowy kuchennej podobnie jak w przypadku szafek wiszących także można zastosować kilka innowacyjnych rozwiązań technicznych, które sprawią, że korzystanie z mebli kuchennych będzie jeszcze bardziej komfortowe. Do tych najciekawszych można zaliczyć wyposażenie szafek kuchennych w tzw. wysuwane kosze cargo. Są one praktyczne, pojemne, a także wszechstronne. Dzięki temu sprawdzą się również w meblach do garderoby, czy przedpokoju.

Wśród innych akcesoriów meblowych, które przyczyniają się do podniesienia komfortu używania mebli kuchennych, warto zwrócić uwagę na systemy cichego dotyku, stosowane w drzwiczkach zarówno uchylnych, jak i otwieranych klasycznie, a także nowoczesne prowadnice wyposażone m.in. w systemy hamowania. Rozwiązania te podobnie jak wszystkie inne już opisane można zastosować do większości mebli również tych wykorzystywanych w biurach, gabinetach lekarskich, aptekach, hotelach, czy pensjonatach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy