Materiał Partnera

3 powody dla których warto inwestować w gramofon

3 powody dla których warto inwestować w gramofon

Słuchanie muzyki to dla wielu osób najlepszy sposób na umilenie wolnego czasu. Ulubione utwory towarzyszą nam m.in. podczas jazdy samochodem, komunikacją miejską, sprzątania czy uprawiania sportu. Nie jest tajemnicą, że niesłabnącą popularnością cieszą się serwisy streamingowe pozwalające odtwarzać piosenki w każdym miejscu i czasie, jednak nic nie jest w stanie zastąpić brzmienia płynącego z płyt winylowych. Z tego względu warto pomyśleć o zakupie gramofonu, dzięki któremu można czerpać jeszcze więcej przyjemności ze słuchania muzyki.

Gramofon - niepowtarzalna jakość dźwięku

W dobie powszechnej cyfryzacji jesteśmy przyzwyczajeni do słuchania muzyki za pośrednictwem urządzeń cyfrowych. Pozwalają one uzyskać bardzo wysoką jakość dźwięku bez żadnych zakłóceń. Dla wielu jest to zaleta, jednak dla równie dużej rzeszy osób stanowi to niejako wadę. Muzyka płynąca z płyt winylowych nie jest pozbawiona szumów i trzasków, jednak dzięki temu zyskuje naturalny wydźwięk i duszę. Dlatego też nie dziwi fakt, że gramofon to jeden z najbardziej pożądanych sprzętów w domu każdego miłośnika dobrego brzmienia niezależnie od gatunku - rocka, bluesa, muzyki klasycznej, a nawet popu.

Gramofon - gratka nie tylko dla kolekcjonerów winyli

Moda na zbieranie winyli trwa w najlepsze. Jeszcze do niedawna można było je zobaczyć jedynie w starych antykwariatach czy na pchlich targach, gdzie polowali na nie tylko najbardziej zagorzali fani tego rodzaju nośników analogowych. Na przestrzeni ostatnich lat to się jednak zmieniło - płyty winylowe stały się coraz lepiej dostępne dla przeciętnego słuchacza. Coraz więcej popularnych artystów wydaje swoje albumy zarówno na płytach CD, jak i winylach, tym samym zyskując kolejnych fanów. Można je nabyć w największych salonach muzycznych w Polsce, a nierzadko trafiają również do dyskontów. Gramofon w domu staje się zatem niepowtarzalną okazją do tego, aby posłuchać swoich ulubionych wykonawców w nieco innym anturażu.

Gramofon jako oryginalna ozdoba wnętrza

Gramofon przywodzi na myśl skojarzenia z klasycznymi urządzeniami z drewnianą skrzynką, korbką oraz dużą tubą. Wciąż można spotkać je na targach staroci, jednak w większości przypadków będą mogły one służyć jedynie jako oryginalny dodatek w stylu retro. Nowoczesne gramofony elektryczne natomiast pozwalają cieszyć się niepowtarzalną jakością dźwięku, a przy tym subtelnie dopełniają aranżację niemal każdego wnętrza. Świetnie sprawdzą się jako dodatek do salonu w stylu industrialnym, skandynawskim czy też eklektycznym. Równie łatwo wkomponują się w wystrój domowego biura czy pokoju nastolatka.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy