Zamiatarki to urządzenia ułatwiające utrzymanie porządku zarówno na małych, jak i na większych powierzchniach. Doskonale sprawdzą się zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Ważne jest wybranie właściwego modelu i dopasowanie go do warunków, w jakich będzie użytkowany. Zamiatarki można wykorzystywać zarówno do dróg, parkingów, jak i ogrodowych chodników. Pozwalają nie tylko szybciej, ale też dokładniej wykonać pracę. Którą wybrać?

Zamiatarka Stihl do domowego użytku

Do domowego użytku doskonale sprawdzi się zamiatarka marki STIHL KG 550. Jest to kompaktowy model, który został wzbogacony o system Multi-Clean. 

Dzięki niemu wszelkie zabrudzenia znajdujące się na podłożu zostaną dokładnie zebrane. Urządzenie doskonale radzi sobie zarówno z piachem, drobnymi kamyczkami, jak i z suchymi liśćmi – wyjaśnia ekspert z firmy Protech.

Na jakość pracy wpływa także możliwość dopasowania wysokości do rodzaju podłoża. Zamiatarka została wyposażona w pojemny, 25-litrowy zbiornik na odpady, który pozwala posprzątać większe powierzchnie bez konieczności częstego opróżniania.

Zamiatarki do profesjonalnego użytku

Do profesjonalnego użytku doskonale sprawdzą się inne zamiatarki od STIHL – np. KG 770 oraz KGA 770. Ich jakość i dodatkowe funkcje sprawiają, że świetnie poradzą sobie z porządkowaniem terenów hal magazynowych, dziedzińców, stacji benzynowych i wielu innych obiektów.

Model KG 770 jest przeznaczony do czyszczenia podłoża o maksymalnej powierzchni 1 500 m2. Tak samo jak urządzenia do użytku domowego, tak i to został wyposażony w system MultiClean. Pozwala on bez większego problemu pozbyć się zabrudzeń w postaci piachu, kamieni, liści, ale też większych odpadów, jak puszki po napojach. Od modelu KG 550 omawianą zamiatarkę odróżniają dodatkowy walec zamiatający oraz boczne szczotki i uchwyty. Elementy te zapewniają skuteczne i dokładne oczyszczanie powierzchni tuż przy samych krawężnikach i ścianach. Dodatkowo, dzięki 50-litrowemu zbiornikowi na odpady sprzątanie nie jest kłopotliwe.

Kolejny model zamiatarki STIHL to KGA 770. Wyróżnia się przede wszystkim technologią działania. Jego praca opiera się na akumulatorze litowo-jonowym. Szczotki i walce przez cały czas wykonują pracę z tą samą prędkością i jakością. Model jest również wyposażony w boczne szczotki i uchwyty, które usuwają zabrudzenia przy ścianach i krawędziach. Dodatkowo został wzbogacony o system zamiatania MultiClean PLUS, który poza większymi odpadami zapewnia usunięcie najdrobniejszego kurzu. Urządzenie jest przeznaczone do pracy na powierzchniach do 2 000 m2.

Rate this post