Sprzątania nie można uniknąć. Kurz zbiera się cały czas, bez względu na to, ile czasu przebywamy w domu. Sprzątać trzeba, inaczej można się nawet dorobić nieprzyjemnych dolegliwości związanych z przebywaniem w zakurzonych pomieszczeniach. Możemy zacząć łzawić, kichać, często będzie męczyć nas suchy kaszel. Zwłaszcza, gdy cierpimy na alergie oddechowe. Utrzymanie porządku nie musi być przykrym obowiązkiem. Niezbyt lubiane czynności z tym związane ułatwi odkurzacz centralny.

 Skuteczność usuwania kurzu

Korzyści z używania odkurzacza centralnego jest wiele. Zacznijmy od pierwszej z nich, a mianowicie od skuteczności sprzątania. Kiedy używamy zwykłego odkurzacza, kurz nieustannie unosi się w powietrzu. Chociaż biegamy ze szczotką po całym domu, cały czas widzimy paproszki latające w powietrzu. Osadzają się wszędzie, nawet tam, gdzie już wypucowaliśmy wszystko na błysk. Działanie centralnego odkurzacza jest dużo bardziej efektywne. Odkurzając, na stałe pozbywamy się kurzu, ponieważ jest usuwany na zewnątrz budynku. W końcu naprawdę eliminujemy wszystkie zanieczyszczenia i alergeny.

Wygoda sprzątania

Odkurzacz centralny jest bardzo wygodny w użytkowaniu, szczególnie jeśli mamy duży dom i dwa piętra do posprzątania. Tego urządzenia nie nosimy z pokoju do pokoju. Jedyne, co musimy ze sobą zabrać, to elastyczny wąż, który podłączamy do gniazda wtykowego, a następnie uruchamiamy przyciskiem. Kabel elektryczny nie plącze się pod nogami, a my możemy szybko wysprzątać całe pomieszczenie, oszczędzając czas na znacznie przyjemniejsze czynności.

Ciche odkurzanie o każdej porze dni

Kiedy włączamy tradycyjne odkurzacze, zwykle pracują one dosyć głośno. Nawet najnowsze modele nie pozwalają sprzątać wieczorami albo kiedy dziecko śpi, ponieważ generują zbyt hałaśliwe dźwięki.

Musielibyśmy wybrać specjalne modele, które pozwalają sprzątać bardziej dyskretnie. W przypadku odkurzaczy centralnych, nigdy nie będziemy mieć problemu z nadmiernym hałasem. Sprzątając, możemy nawet oglądać telewizor albo słuchać radia – komentuje nasz rozmówca z  firmy Borkowski.

Bogaty asortyment końcówek

Odkurzacze centralne gwarantują bogaty zestaw końcówek do sprzątania. Możemy nakładać nie tylko elementy do odkurzania dywanów z krótkim i długim włosiem, ale także do pozbywania się kurzu z kanap, foteli czy nawet miejsc trudnodostępnych, takich jak przestrzeń pod łóżkami. Będzie naprawdę czysto i – zdrowo, a o to przecież chodzi we własnym domu.

Kiedy wykonać instalację centralnego odkurzacza?

Instalację centralnego odkurzacza najlepiej jest wykonać podczas budowy domu. Wtedy kucie ścian nie jest problemem. Jeśli jednak na taki pomysł wpadliśmy później albo przeprowadziliśmy się do gotowego już domu, takie urządzenie można zamontować podczas remontu. Na pewno nie będziemy żałować tej decyzji.