Planujesz zakup lodówki, ale nie wiesz, jaki model sprawdzi się w Twoim przypadku najlepiej? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co cechuje lodówki wolnostojące, a także jakie są wady i zalety lodówek w zabudowie. Sprawdź też, jakie urządzenia tego typu cieszą się obecnie największą popularnością. Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią przygotowanego przez nas tekstu.

Co cechuje lodówki wolnostojące?

Dylemat dotyczący tego, jaką lodówkę wybrać – wolnostojącą czy w zabudowie, dotyczy współcześnie wielu właścicieli domów czy mieszkań. Zarówno jeden, jak i drugi wariant omawianego urządzenia wyróżnia się kilkoma zaletami, natomiast nie brak mu także wad. W dzisiejszym tekście omówimy specyfikę lodówek wolnostojących i lodówek w zabudowie. Sprawdź koniecznie, na czym polega odmienność pomiędzy nimi i które z nich zasługują na szczególną uwagę.

Problem z wyborem odpowiedniego producenta jest tylko jednym z wielu, z którymi spotyka się każda osoba poszukująca dobrej jakości lodówki. To, czy ktoś wybierze lodówkę marki Samsung, czy jakiekolwiek innej marki, ma oczywiście ogromne znaczenie, natomiast coraz częściej zdecydowanie większym kłopotem okazuje się konieczność wyboru pomiędzy lodówką wolnostojącą a lodówką w zabudowie.

Na początek opowiemy o tym pierwszym wariancie, czyli o lodówkach wolnostojących. Ważna jest przede wszystkim cena: takie lodówki są zazwyczaj tańsze niż modele w zabudowie. Głównie ta kwestia przesądza zazwyczaj o tym, że to właśnie lodówki wolnostojące są najczęściej wybierane przez klientów sklepów z tego typu asortymentem, takich jak sklep z urządzeniami AGD Axela. To, co cechuje takie lodówki, to także duży wybór modeli. Poza tym lodówki wolnostojące są mobilne: można zmienić ich miejsce w dowolnym momencie, co pozwala na niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Cechą charakterystyczną lodówek wolnostojących jest również duży wpływ na wygląd całej kuchni – co przez liczną grupę osób uważane jest za wadę.

Wady i zalety lodówek w zabudowie

Alternatywą dla lodówek wolnostojących są lodówki w zabudowie, które spotykają się obecnie z rosnącym zainteresowaniem. Zamontowanie w kuchni lodówki schowanej w meblach gwarantuje uzyskanie spójności panującej we wnętrzu. Kuchnia wygląda bardzo estetycznie, a ulokowana w niej lodówka zawsze cechuje się modnym designem. Niestety lodówki w zabudowie są nieco droższe niż modele wolnostojące. Poza tym mają nieznacznie mniejszą pojemność niż tradycyjne lodówki o identycznych wymiarach.