Płyta grzejna, która służy do przygotowywania posiłków to niewątpliwie jeden z tych elementów wyposażenia, bez których nie da się normalnie funkcjonować. Obecnie klienci mogą wybierać pomiędzy kilkoma rodzajami płyt grzejnych, a dodatkowo w każdej kategorii płyt oferowanych jest wiele modeli.

  1. Popularne rodzaje płyt grzejnych
  2. Nowoczesne płyty gazowe dla wymagających klientów
  3. Czy warto wybrać płytę gazową?

To wszystko sprawia, że wiele osób ma trudności ze znalezieniem odpowiedniej płyty. Sprawdź, czym charakteryzują się nowoczesne płyty gazowe i jakie są zalety takiego rozwiązania.

Popularne rodzaje płyt grzejnych

Producenci płyt grzejnych z roku na rok wprowadzają nowe modele i ulepszają technologię. Niezależnie od tego, od lat w sprzedaży można znaleźć trzy popularne rodzaje takich sprzętów:

  • płyty gazowe – wykorzystujące gaz, co pozwala zminimalizować koszty związane z eksploatacją,
  • płyty ceramiczne – korzystające ze spirali grzejnych i cieszące się dość dużą popularnością wśród klientów. Wadą takich płyt są wyższe koszty eksploatacji oraz to, że w przypadku awarii prądu nie da się z nich korzystać.
  • płyty indukcyjne – nowoczesne modele, które do grzania wymagają prądu. Dodatkowo do tego typu płyt trzeba stosować specjalne garnki, co generuje kolejne koszty.

Jak widać na powyższych przykładach, każdy rodzaj płyt grzejnych ma wady i zalety, dlatego użytkownik powinien się zastanowić, co jest dla niego najważniejsze. W zdecydowanej większości przypadków idealnym wyborem okazują się nowoczesne płyty gazowe. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że chodzi o porządne płyty grzejne, a nie stare i mało wydajne sprzęty. 

Nowoczesne płyty gazowe dla wymagających klientów

Jednym z najpopularniejszych producentów kuchenek gazowych jest obecnie firma https://solgaz.eu/plyty-gazowe-innova/, która oferuje świetną jakość w atrakcyjnej cenie. Jej kuchenki mają nowoczesny design, są bezpieczne (dzięki zastosowaniu specjalnych rozwiązań) i łatwe w obsłudze. Takie rozwiązanie sprawdzi się w każdej kuchni, w której jest dostępny gaz. Niektórzy klienci wybierają je nie tylko ze względu na możliwość taniego gotowania, ale również przez świetny wygląd, który odmieni wnętrze każdej kuchni.

Czy warto wybrać płytę gazową?

Jeżeli ktoś na myśl o płycie gazowej ma przed oczami przestarzałe kuchenki, to wybór takiego rozwiązania może budzić wątpliwości. Wystarczy jednak sprawdzić ofertę najnowszej linii płyt wspomnianego producenta, aby przekonać się, że nowe płyty gazowe to całkowicie inny sprzęt niż modele sprzed kilkunastu lat. Takie kuchenki charakteryzują się cichą pracą (dzięki zastosowaniu żarników), są wyposażone w palniki o zwiększonej mocy, mają wiele funkcji ułatwiających codzienne użytkowanie (automatyczne wyłączanie, funkcja Stop&Go, stabilizacja temperatury). Dodatkowo porządne płyty gazowe są bardzo bezpieczne, gdyż producent zastosował w nich wiele specjalnych rozwiązań. Jednym z nich jest kontrola rodzicielska, czyli specjalny przycisk, który zabezpiecza przed przypadkowym włączeniem kuchenki. Do tego dochodzą indywidualne systemy spalania gazu dla każdego palnika i sygnały dźwiękowe połączone z funkcją wyłączania gazu w przypadku zalania palników. Wielu osobom wydaje się, że z takich funkcji można korzystać wyłącznie przy wybraniu płyt elektrycznych, a okazuje się, że polski producent od lat oferuje kuchenki gazowe na najwyższym poziomie. Jeżeli nie lubisz niepotrzebnie wydawać pieniędzy, to na pewno ucieszy cię informacja, że wspomniane płyty grzejne gazowe zużywają nawet o połowę mniej gazu niż starsze sprzęty.